Вівторок, 5 Липня, 2022

Скорочення не буде: депутати не підтримали ініціативу мера про звільнення "зайвих" працівників

Кілька днів тому Андрій Іванович заявив про те, що планує скоротити чисельність працівників міської ради, пише lvivyes.com. Так, львівський мер публічно заявив про те, що кількість працівників зменшиться на 181 посадовця.  

Чому мер планував зменшити кількість працівників міської ради? 

2

Таку ідею Садовий запропонував через кризу, яка виникла через пандемію COVID-19 в Україні та у Львові зокрема. Тільки за квітень до міського бюджету нарахували “мінус” у 70 мільйонів гривень – величезна втрата для міста. А варто врахувати і факт того, що людям потрібно виплачувати зарплату – комунальникам, вчителям тощо.  

Ще одна причина такого масового звільнення працівників – це необхідність виплати додаткових коштів для медиків, які зараз борються з коронавірусом і виконують свій професійний обов’язок, ризикуючи власним здоров’ям. Відтак хоча б якийсь вихід із ситуації Андрій Іванович вбачав в скороченні штату міської ради на 181 посадовця.  

Криза кризою, а звільнень таки не буде: депутати не підтримали ініціативу Садового 

4

Сьогодні, 28 квітня, відбулася сесія Львівської міської ради, в ході якої обговорювали, зокрема, питання звільнення чиновників через кризову ситуацію в місті, яка виникла через коронавірус і через карантин. Та в ході сесії стало зрозуміло, що депутатам така ідея не надто до вподоби – “за” скорочення чисельності працівників міської ради проголосувало тільки п’ятеро депутатів.  

В ході сесії керівниця юридичного департаменту міської ради Львова Гелена Пайонкевич роз’яснила, що з 1 серпня цього року кількість працівників планують зменшити до 1629 чиновників. Та, вочевидь, масового скорочення так і не буде, адже підтримки серед депутатів ідея Садового так і не знайшла.  

А як же обіцянки мера скоротити видатки, чиновників та акумулювати кошти на початку карантину? 

5

Пригадаємо, ще на початку запровадження карантинного режиму в країні мер гучно заговорив про те, що у Львові акумулюють всі видатки, поскорочують кількість чиновників та скоротять видатки. Тоді львівський мер говорив про те, що в місті будуть оцінювати роботу всіх працівників міської ради, аби зрозуміти, наскільки ефективно вони працюють. Зараз багато-хто працює у віддаленому режимі, а в необхідності роботи деяких працівників взагалі виникає питання – наскільки доцільно “тримати” їх у штаті, адже важлива не кількість працівників, а якість роботи львівських чиновників.  

Тоді, ще на початку карантину, йшлося про скорочення бюджетних коштів, а також про скорочення працівників міської ради – чиновників. Також мер чимало говорив про максимальну оптимізацію всіх робочих процесів в місті – пропонувалося максимально всіх перевести на електронну форму діяльності – і безпечніше, і економніше.  

В межах останньої сесії, до слова, звучала також пропозиція запустити наради через програму Zoom, що б економило місту кошти та суттєво економило час. Та й це питання не знайшло розуміння серед депутатів і під час сесії його так не підтримали. 

Скороченню – “ні”, і створенню медичної ради у місті – також “ні” 

5

Схоже, сьогодні депутати міської ради були не надто налаштовані на підтримку рішень, які б мали допомогти місту полегшити кризову ситуацію у Львові і налагодити роботу медичної галузі також, адже депутати також не підтримали створення медичної ради у Львові.  

Медичну раду у Львові планували організувати також в рамках програми виходу міста з карантину – пригадаємо, раніше міський голова говорив про основні “блоки” виходу Львова з карантину. Таку структуру планували створити у Львові, щоб покращити надання медичних послуг в місті і координувати максимально швидко та ефективно роботу головних лікарів та медичного персоналу найбільших трьох міських лікарень. Йшлося про дитячу лікарню, лікарню швидкої медичної допомоги та 8-му клінічну лікарню. 

Та й це рішення сьогодні не припало до вподоби депутатам Львівської міської ради – сесія не підтримала створення такої ради у Львові.  

Те ж саме – з ухвалою про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку міського бюджету Львова на 2020 

6

Ще одне важливе питання, яке розглядали на сьогоднішній сесії Львівської міської ради, це ухвала про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку міського бюджету Львова на поточний рік. Звісно ж, всі розуміють простий факт – для того, щоб виділити кошти на фінансування головних сьогодні галузей розвитку міста, необхідно спершу знайти, де ці кошти можна “зняти”.  

Так, гроші на фінансування шукали через зняття коштів для цвинтарів – за словами директорки департаменту економічного розвитку ЛМР Ірини Кулинич, в ухвалі йшлося про зняття коштів (йдеться про суму в 1 мільйон гривень) зі стрічки цвинтарів. Зняті кошти пропонувалося виплатити міським двірникам у якості премії розміром в 5 тисяч гривень (двірники навіть в умовах карантину і пандемії коронавірусу в місті продовжують дбати про належне функціонування міста). Та премії двірникам вже виплатили, а стосовно цвинтарів рішення мало б бути тимчасовим і згодом, при нагоді, фінансування міських цвинтарів би збільшили, як зазначила чиновниця.  

“За” цю ухвалу проголосувало лише 20 депутатів.  

Пригадаємо, цими днями у Львові для міських медиків, які захворіли на коронавірус, вирішили виплатити по 20 тисяч гривень. Таких медиків у Львові майже три десятки.