Четвер, 7 Липня, 2022

Андрій Садовий та Святійший Патріарх Філарет говорили про ситуацію в Україні

30 листопада, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів у своїй резиденції зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. Обидві сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію і міжконфесійний діалог в Україні та світі.

Як інформує “lvivyes“, Патріарх Філарет поділився з Андрієм Садовим інформацією про перебіг подій щодо надання Українській Церкві Томосу про автокефалію. Святійший Патріарх зазначив, що в Україні, як незалежній державі, повинна бути духовна основа, якою є Церква. Томос для нашої країни означатиме довгоочікуване визнання Світовим Православ’ям за тисячу років незалежності української церкви. За словами Патріарха Філарета, підписання Томосу має епохальне значення як для Церкви, так і для держави. Патріарх сказав:

“Коли в Україні буде Єдина Православна Церква, то в країні не буде сили, яка б підтримувала Росію, вона втратить підтримку в Україні.”

В Україні тема розриву будь-яких стосунків з Росією сьогодні стоїть неабияк гостро. Це є актуальним, відкритим питанням тривалістю у 5 років, яке на превеликий жаль, ще не вирішено.

У свою чергу Андрій Садовий побажав Святійшому Патріарху Філарету успіхів у проведенні Об’єднавчого собору і Божої допомоги у створенні в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. Також мер Львова відзначив, що без фундаменту духовності, віри — не може бути ніякої України як держави загалом. Єдина церква – це фундамент, який дасть можливість йти вперед та розвиватись країні. У сьогоднішні дні, це неабияк актуально.  

Також Андрій Садовий розповів Патріарху про міжконфесійну ситуацію у Львові, поділився думками щодо останніх воєнних дій в Україні. Наприкінці зустрічі Предстоятель Київського Патріархату і міський голова Львова обмінялися пам’ятними подарунками та теплими словами підтримки одне одному.