Середа, 6 Липня, 2022

Військовополонені моряки: як Львів підтримує героїв України

В Україні триває війна. Доказом агресивної поведінки з боку сусідньої Росії є черговий напад на українських військовослужбовців, який трапився 25 листопада в Азовському морі.  Інцидент воєнного характеру виник тоді, коли українські кораблі у межах закону хотіли перетнути Керченську протоку, російські прикордонні сили їх атакували, обстріляли та захопили в полон три українські військові судна разом з екіпажами. Мова йде про кораблі МБАК “Бердянськ”, РБК “Яни Капу” і МБАК “Нікополь”. Згодом агресор відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Внаслідок захоплення суден 24 українські моряки опинилися в заручниках. Серед тих українських моряків, яких після збройного нападу в Керченській протоці взяли у полон російські прикордонники та відкрили проти них “кримінальні провадження” є мешканець Львівщини – 47-річний Андрій Оприско (старший матрос катера “Нікополь”). 

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, сьогодні, 4 грудня, на площі Ринок біля Львівської мерії підняли прапор МВС України, як символ того, що Львів підтримує та пам’ятає про своїх героїв, яких незаконно захопили та утримують росіяни. Це символ солідарності львів’ян перед справжніми патріотами та героями України.

Пригадаємо, наприкінці минулого тижня на засіданні у мерії Львова було піднято питання матеріальної допомоги матері військовополоненого з Львівщини. Як результат, депутати прийняли рішення родині військовополоненого Андрія Оприска виділити 100 тисяч гривень допомоги. Наразі готують наказ виконавчого комітету щодо виділення допомоги для сім’ї моряка. Про це повідомили у прес-службі ЛМР. Зокрема, таку інформацію оприлюднив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook мер Львова Андрій Садовий.

Зазначимо, Андрій Оприско 1971 року народження є старшим матросом катера “Нікополь”. Він народився у селі Надітичі Миколаївського району Львівської області, де нині у нього живе мама. Місцевий суд окупованого Сімферополя до 25 січня арештував Андрія Оприска разом із іншими моряками захоплених суден. До слова, саме через вияв агресії з боку російських військовослужбовців, опівночі 26 листопада Президент України Петро Порошенко скликав екстренне засідання Раду нацбезпеки та оборони. Того ж дня Верховна Рада запровадила воєнний стан на 30 днів у 10 областях України, які є прикордонними.