Четвер, 7 Липня, 2022

Андрій Садовий: "Всі діти, які не мають батьківської опіки, повинні виховуватись у сім’ях — це політика міста, так має бути в державі"

За твердим переконанням мера Львова Андрія Садового: усі діти повинні виховуватись у сім’ї. Саме тому у Львові відбувається активне впровадження дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) для дітей, які з різних причин мають виховуватись за межами рідного оточення. Такий напрям є одним із найважливіших складових політики міста.

Як інформує “lvivyes“, за словами голови Львова Андрія Садового, будинок сімейного типу залишається одним з найбільш гуманних варіантів житлового та сімейного забезпечення для дітей, які з певних причин потребують помешкання та опіки. На сьогодні у Львові 462 дитини-сироти виховуються у повноцінних сім’ях. Про це повідомили у ЛМР.

Недавно у місті Лева відкрили новий, п’ятий, ДБСТ. Він знаходиться на проспекті В. Чорновола. Сюди на виховання та спільне проживання влаштовано шістьох дітей-сиріт, шістьох прекрасних дівчат. Це, зокрема, п’ять красунь, віком 15−17 років, та неймовірно гарна дівчинка 9-ти років. Ними опікується сестра Юлія, яка є черницею, та упродовж 25 років свого служіння у Згромадженні Сестер Служебниць УГКЦ працювала в соціальній сфері. Рішення про створення нового ДБСТ прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 10.08.2018 року. Як зазначив Андрій Садовий, прикладом Львова повинні йти інші міста України, аби якомога менше дітей виховувалось в інтернатах. За словами мера, Львів – це одна велика сім’я і громада міста повинна зробити все, аби кожному члену цієї сім’ї, особливо нужденним дітям, було тут добре та комфортно жити, щоб бути щасливими та завжди усміхненими. Андрій Садовий додав:

“Місто — це велика сім’я. Громада міста має опікуватись всіма. Цей принцип має бути у фундаменті. Він у нас завжди є і буде.”

Зазначимо, вже за кілька днів у Львові відбудеться чудове свято “Різдвяний подарунок”, яке організовує Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, аби напередодні дня Святого Миколая, Різдвяних свят, кожна дитина з соціально вразливої родини раділа і була щасливою. Акція відбудеться 4 грудня в дитячому розважальному центрі “SkyPark” (вул. Стрийська, 202). Тут діти матимуть змогу весело та цікаво провести час, а також отримають різдвяні подарунки, які передали їм діти з Німеччини. У 2018 році Львів вперше бере участь у такому проекті.