Четвер, 7 Липня, 2022

Львівська мерія виділила фінансову допомогу матері полоненого моряка з Львівщини

Сьогодні Україна перебуває у складній політичній ситуації. 25 листопада в Азовському морі виник інцидент воєнного характеру. Коли українські кораблі у межах закону хотіли перетнути Керченську протоку, російські прикордонні сили їх атакували, обстріляли та захопили в полон три українські військові судна разом з екіпажами. Мова йде про кораблі МБАК “Бердянськ”, РБК “Яни Капу” і МБАК “Нікополь”. Після цього агресор ще відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також було і захоплення судна внаслідок чого 24 українські моряки опинилися в заручниках. Серед них є львів’янин.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, серед тих українських моряків, яких після збройного нападу в Керченській протоці взяли у полон російські прикордонники та відкрили проти них “кримінальні провадження” є мешканець Львівщини – 47-річний Андрій Оприско.  Він – старший матрос катера “Нікополь”. Про це інформує zaxid.net.

У Львівській міській раді ситуацію щодо незаконного затримання українських моряків пильно контролюють та слідкують за останніми новинами щодо долі їх земляка. Відтак, стало відомо, за розпорядженням ЛМР, матері взятого у полон російськими військовими 47-річного моряка Андрія Оприска, виплатять матеріальну допомогу з міського бюджету Львова. Відповідне доручення 29 листопада дав міський голова Львова Андрій Садовий.

Ініціативу допомогти під час засідання сесії Львівської міськради виявив депутат Андрій Рікота, запропонувавши виплатити матері полоненого Андрія Оприска – мешканця Миколаївського району Львівської області, певну матеріальну суму. Пан Андрій Рікота повідомив, що у Андрія Оприска залишилась мати, яка не має годувальника. Саме тому Львівська міська рада зобов’язана фінансово допомагати матері нашого військовослужбовця. Депутат звернувся з пропозицією до управління соціального захисту та департаменту фінансової політики підготувати проект рішення виконавчого комітету про надання з бюджету Львова цільової субвенції для підтримки і допомоги матері Андрія Оприска. У свою чергу міський голова Львова Андрій Садовий доручив фінансовому департаменту визначити суму матеріальної допомоги та підготувати відповідне рішення.

lvivyes” пишається своїми героями-моряками, вірить у нашу правду, нашу спільну перемогу та з нетерпінням чекає додому свого земляка разом з його побратимами!