П’ятниця, 1 Липня, 2022

Таємна операція: Синютка б'є на сполох та зазначає, що українців з Китаю таки привезуть на Львівщину

Вже впродовж кількох тижнів Китай разом зі світом бореться зі страшним захворюванням – коронавірусом. Відомо про тисячі заражених людей (73 335) та сотні летальних випадків (1873). До проблеми такого масштабу підключились світові організації охорони здоров’я. У рамках такої ситуації країни світу, громадяни яких з різних причин опинились у Китаю, евакуйовують своїх людей та на Батьківщині надають їм необхідну медичну допомогу. У цьому напрямку працює і Україна. Далі про це “lvivyes“.

вірус

Дії України у рамках проблеми коронавірусу

Вже завтра, 19 лютого, за українцями, що перебувають у зоні поширення коронавірусу, вирушить літак та доставить усіх здорових людей в Україну. Куди саме? Не кажуть. Міністерство охорони здоров’я України вирішило засекретити цю інформацію, аби не створювати паніки серед населення.

Кількома днями раніше у міжмережжі поширили інформацію, що це буде санаторій на Львівщині. Мова йшла про комплекс “Шкло”, що у Яворівському районі. Через це місцеві одразу вийшли на пікет, аби не допустити привезення евакуйованих з Китаю українців сюди. Місцева влада та мешканці підтримують думку, що українців треба привезти додому, однак проти того, щоб це був саме цей санаторій, аргументуючи свою позицію тим, що заклад не відповідає жодним санітарним нормам та знаходиться за кілька метрів від житлових будинків. Крім того, дорога, якою везли би евакуйованих, пролягає через все село.

До обговорення цієї проблеми долучився й новий очільник ЛОДА Максим Козицький, який запевнив мешканців Яворівщини, що це дезінформація. Людей з Китаю не везтимуть до них. Жодних документів, доручень щодо цього немає.

Олег Синютка про ситуацію

Вчора ж ввечері, 17 лютого, до цього важливого питання підключився колишній голова ЛОДА, а сьогодні депутат ВРУ, Олег Синютка. Посадовець на своїй сторінці у соціальній мережі ФБ написав пост, в якому йдеться про те, що Львів таки розглядають як місце, куди можуть доставити українців з Китаю.

Пан Синютка написав, що він особисто отримав інформацію від Міністерства охорони здоров’я та Міністерства інфраструктури, що цього тижня на Львівщині варто очікувати на літак з евакуйованими людьми з Китаю. У дописі депутат намагається зрозуміти, чому прийнято саме таке рішення. Чому обрали саме Львівщину? Це так нова влада визнає, що Львів найбільш “готове” місто до такої ситуації? Чи, може, у такий спосіб Зе-команда мститься регіону за стійку патріотичну позицію та проукраїнський напрям?

Згодом Олег Синютка зазначає, що у будь-якому випадку, влада повинна забезпечити всіма належними умовами та медичною допомогою тих людей, яких вже завтра привезуть. Крім того, не менш важливим пунктом є раціональна організація безпеки усім іншим громадянам України. Потрібно зробити все можливе і неможливе для того, щоб коронавірус, який ймовірно “привезуть” з Китаю, не вийшов за межі карантинної зони, яку створять спеціально для евакуйованих.

Вже сьогодні (18 лютого) зранку журналісти видання “zaxid.net” спробували зв’язатись з паном Синюткою, щоб почути пояснення написаному у ФБ. Однак той не міг говорити, але написав в редакцію повідомлення:

“Інформація з МОЗ і Мінінфраструкрури. Прибуття точно розглядають у Львів. Якраз найгірша біда, що це робиться втаємничено. Зробіть офіційний запит у міністерства, щоб не робили нічого підпільно і серйозно готували служби. Це велика потенційна загроза, і потрібні фахові рішення.”

 

літак

Максим Козицький про плітки або ні на цю тему

На свіжу хвилю паніки, яку спричинив допис Олега Синютки, відреагував і очільник ЛОДА Максим Козицький. Чоловік запевнив, що він як голова Львівщини заявляє, що до Львова людей з Китаю не будуть доставляти.

На своїй ФБ-сторінці Максим Козицький зазначив, що ми, українці, в жодному разі не повинні залишати своїх співгромадян у біді. Їх однозначно потрібно доставити сюди, в Україну, та забезпечити всі умови і їм і всьому населенню країни. Ця страшна недуга не повинна вийти “між люди”. Де саме будуть надавати цю допомогу евакуйованим – невідомо, бо уряд засекретив цю інформацію, зазначив Козицький. Але, додав, немає жодних даних, які б підтверджували той варіант розвитку подій, що людей з Китаю доставлять у медичний заклад Львова чи будь-який інший на Львівщині. Він як голова ЛОДА знав би про це першим та повідомив би людям.

лода

За словами пана Козицького, безперечно, що цей літак приземлиться у спеціально обладнаному аеропорті, де є всі необхідні умови для такої ситуації, зокрема санітарна зона. Тому аеропорт у Львові підпадає під цю категорію, але, наостанок наголосив Козицький, що питання розміщення українців, що прибудуть з Китаю, у Львові чи області не розглядається. Нагадаємо, вже позавчора голова ЛОДА зробив свою заяву у рамках цієї теми.

Правда це чи ні – побачимо. Люди, насправді, розгублені і не знають чиїм словам вірити. Чи достовірна інформація та, що її подає пан Козицький, певно, відома тільки йому та його оточенню. Чи це, можливо, вказівка зверху – мовчати? А можливо, це справа рук уряду, який забажав усе тримати в таємниці?

Як евакуйовують своїх громадян інші країни світу?

Те, що своїх громадян евакуйовують кожна з країн, чиї люди там, – це не новинка, яку запровадили в Україні. Саме це вже зробили чимало держав у світі, які негайно вилетіли за своїми. В Україні ж вилітають другий тиждень за українцями. Які були причини відтерміновування евакуації – звичайно ж невідомо. Як і тепер невідомо, куди евакуйованих помістять. Тим не менше, кілька країн вже привезли з Китаю своїх громадян.

США вже кілька днів як забрали з Китаю американців. Сьогодні евакуйовані під пильним наглядом лікарів. Усіх відправили на карантин. Також відомо, що людей ізолювали на військовій авіабазі в Каліфорнії. У США не засекречували інформації про авіабазу, нічого не приховували від населення. Дані американських видань інформують, що з 16 лютого, людей, у яких не виявили симптомів коронавірусу, триматимуть 14 днів на карантині на авіабазі “Тревіс” або “Сан-Антоніо”. Невідомо хіба що, де лікуватимуть людей, які все ж підчепили цей вірус. Відомо, що заражених коронавірусом у Штатах є 15 людей.  

Своїх громадян додому забрав вже й уряд Франції. Це відбулось ще 2 лютого. Усіх привезених з Китаю мали розмістити на карантин у курортному містечку Каррі-ле-Руе або у центрі для пожежників поблизу Екс-ан-Прованса. Тоді ж, 2 лютого, привезла своїх громадян і Німеччина. Людей мали розмістити у місті Гермерсхайм, а тих, хто заражений коронавірусом, доставили до Франкфурта. За останніми даними ВООЗ, у Франції 12 осіб, у яких виявили Covid-19, а у Німеччині – 16.

Лише, як бачимо, українська влада прийняла рішення тримати “інтригу” до останнього, вирішивши не повідомляти українцям про потенційну біологічну небезпеку. Побачимо, що з того вийде.

ЗеАваков