Субота, 21 Травня, 2022

Викладки з цигарками, продаж сигарет до 21 року і "бездимні" місця: новий законопроєкт Верховної Ради

Цими днями у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт, в якому пропонується заборонити продаж цигарок та електронних сигарет людям, які не досягли двадцятиоднорічного віку, пише lvivyes.com. Також у законопроєкті йдеться про заборону розміщення рекламних матеріалів та впровадження небрендованих упаковок для цигарок.  

Головні зміни, які пропонує новий законопроєкт 

1

Загалом, ключові зміни, про які йдеться в законопроєкті, можна підсумувати наступним чином: 

  • Заборона продажу тютюнових виробів і електронних сигарет особам, які не мають 21 року; 
  • Поява небрендованих упаковок для цигарок. Планується, що всі упаковки для цигарок матимуть однаковий темно-оливковий колір. На цих упаковках не буде жодних логотипів, а понад половину пачки (конкретніше – 65% покриття) буде становити зображення захворювань, які спричиняє куріння; 
  • У вітринах магазинів зникнуть великі рекламні викладки із сигарет; 
  • З’являться обмеження стосовно куріння, реклами та регулювання вмісту сучасних курильних виробів. Йдеться про модні тенденції – айкоси, гло, вейпи, електронні сигарети разом із класичними тютюновими виробами); 
  • Список місць, де заборонено куріння, розшириться. З’являться місця, на 100% вільні від куріння. До цього переліку увійдуть гуртожитки, готелі, вокзали, приміщення робочих місць тощо; 
  • Надання можливості органам місцевого самоврядування самостійно визначати так звані “місця без диму”; 
  • Цілковита заборона на розміщення рекламних матеріалів стосовно куріння у всесвітній мережі. Мова йде також про пристрої, призначені для куріння.  

Для чого створили новий законопроєкт стосовно цигарок? 

2

Проблема куріння і досі є досить глобальною і поширеною серед українців, особливо – серед молоді та навіть серед підлітків. Попередні заборони та обмеження на куріння не принесли очікуваних результатів, відтак у Верховній Раді вирішили зареєструвати законопроєкт, який би додав обмежень стосовно куріння.  

Такий законопроєкт створено для того, щоб забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей, а особливо – дітей та молоді. Норми, які встановлює законопроєкт, спрямовані на те, щоб зменшити привабливість куріння і разом з цим обмежити доступність цигарок. Це, в свою чергу, допоможе запобігти появі нікотинової залежності у молоді, переконані народні депутати.  

Планується, що такий законопроєкт згодом призведе до покращення стану здоров’я населення, а також до збільшення тривалості життя в Україні. Законопроєкт спрямований саме на практичне застосування всіх обмежень на папері, і це – відповідь на потребу виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань щодо захисту людей від шкідливого впливу тютюнового диму.  

Зазначимо, що останні статистичні дані показують, що кожен п’ятий українець кожного дня курить. Якщо конкретніше, то це – понад 7 мільйонів дорослого населення нашої країни. Не менш критичною залишається ситуація з курінням серед дітей та молоді.