Понеділок, 4 Липня, 2022

78 нардепів ВРУ не отримали зарплатні, а серед них – Порошенко: список обранців та причини штрафів

За велику “любов” до роботи, “відданість” справі, яку обрали, українські народні обранці, що зараз числяться або навіть сидять у стінах Верховної Ради України, були “нагороджені” невиплатою зарплат. Йдеться про те, що у листопаді 2019 року 78 депутатів ВРУ регулярно дозволяли собі прогулювати засідання парламенту та наради комітетів. Відповідно, вони ж і не брали участі у голосуваннях щодо різноманітних законопроєктів, законів та інших важливих державних рішень, передає Громадське з посиланням на “Чесно” і на дані Головного організаційного управління Апарату Ради.

Прогульники у ВРУ

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, за розпорядженням голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова 78 українським депутатам не заплатили за виконання їх депутатських повноважень за листопад місяць, оскільки вони пропустили більше 50% засідань парламенту, не брали участі у голосуваннях. Прогульники не отримали навіть коштів за ті дні, у які були присутні на робочому місці.

Отож, такі “славні” депутати є у кожній фракції та у списку позапартійних. Найбільше прогульників у партії “Опозиційна платформа “За життя” (“ОПЗЖ”). Там практично половина депутатів не отримали зарплатні. Загалом, як вже зазначалось, 87 осіб. Загальна сума грошей, яку державі вдалось зекономити – близько 3 млн грн. Неоплату праці вчинено у рамках закону, адже з 1 листопада 2019 року набув чинності закон №1035-2, що передбачає припинення відшкодування народним депутатам витрат, якщо ті без поважних причин не голосують і не з’являються на робочому місці впродовж 50 % свого робочого часу на місяць. Також у законі йдеться про те, що коли народний обранець протягом календарного місяця впродовж однієї чергової сесії ВРУ без поважних причин не брав особистої участі у понад 30% пленарних засіданнях парламенту чи у понад половині засідань комітету Ради, до якого він входить, йому не відшкодовують витрати на виконання депутатських повноважень за відповідний календарний місяць. Цей закон було прийнято 16 жовтня 2018 року. Тож радіємо, що він у дії.

шш

 

 

 

 

 

 

Антирейтинг партій-прогульників у ВРУ 

На основі того, скільки депутатів від тієї чи іншої сили прогулювали роботу було складено антирейтинг. Сумуючи зарплати усіх депутатів-прогульників з конкретної партії, визначали й суму, яку сумарно втратила політична сила. Відтак: 

 • депутатам партії “Слуга народу” не виплатили 570 000 гривень;
 • народні обранці від “ОПЗЖ ” втратили 456 000 гривень;
 • позафракційних депутатів позбавили зарплат на загальну суму 380 000 гривень;
 • ВО “Батьківщина” та “Довіра” втратили по 304 000 гривень;
 • “Європейську солідарність” оштрафували на 114 000 гривень;
 • депутати з “Голосу” втратили 38 000 гривень.

Топ-10 нардепів-прогульників

Загальний відсоток прогулів та загальний штраф партії складено на основі кількості прогулів кожного окремого депутата. Відтак, люди мають знати рейтинг головних прогульників Верховної Ради України дев’ятого скликання. А він виглядає так:

 1. Олександр Дубінський – депутат від партії “Слуга народу”, пропустив 93,3% засідань;
 2. Олексій Жмеренецький – депутат від партії “Слуга народу”, пропустив 93,3% засідань;
 3. Олексій Кучер – депутат від партії “Слуга народу”, пропустив 93,3% засідань;
 4. Дмитро Шенцев – позафракційний мажоритарник, пропустив 91,8% засідань;
 5. Юрій Солод – представник фракції “ОПЗЖ”, пропустив 91% засідань;
 6. Вадим Рабинович – співголова фракції “ОПЗЖ”;
 7. Петро Порошенко – голова партії “Європейська солідарність”, п’ятий президент України;
 8. Олександр Корнієнко – голова партії “Слуга народу”;
 9. Юлія Льовочкіна – представниця “ОПЗЖ”;
 10. Вадим Новінський – представник “ОПЗЖ”.

депРабіновіч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дані Апарату ВРУ

Як свідчать дані Апарату Верховної Ради України, у листопаді 2019 року 71 народний депутат України з різних причин, але без поважних, не брав участі у 30 % голосувань у часі прийняття рішень на пленарних засіданнях Верховної Ради. Як це вище було зазначено, найбільше прогулів у трьох представників провладної партії “Слуга народу”. Також у листопаді 23 осіб – представників українського парламенту, не брали участі у більш як 50% засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких їх обрано. У числі прогульників є і саме керівництво ВРУ – члени партії “ОПЗЖ”. Наприклад, представниця цієї фракції Юлія Льовочкіна, вона ж заступниця голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, жодного разу не з’явилась на засіданні. Також депутатка пропустила 105 голосувань у парламенті.

Іншим прогульником, про якого було б варто розповісти, є Олександр Корнієнко – перший заступник голови фракції та голова партії “Слуга народу”, голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород. Депутат у листопаді пропустив 100% засідань Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Громадський рух “Чесно” написав листа у пресслужбу “Слуги народу” з проханням пояснити таку роботу свого працівника. І відповідь не забарилась. Представники провладної політичної сили пояснили, що оскільки Корнієнко займає кілька посад, то відсутність його на одному робочому місці пояснюється його присутністю на іншому. Відтак, це поважна причина, запевнили у пресслужбі “Слуги”. Але якщо ж голова ВРУ підписав указ про невиплату “депутатських” пану Корнієнко, отже прогульник не надав жодних документів, які б підтверджували поважні причини стількох його пропусків.

Варто згадати і про ще одного прогульника – Петра Порошенка. Колишній президент України, а сьогодні депутат ВРУ, представник партії “ЄС”, пропустив усі засідання Комітету з питань інтеграції України. Також у його “здобутках” 97 голосувань, які відбулись без його участі у листопаді. ГР “Чесно” також надіслав запит щодо пояснення прогулів Порошенком до партії “ЄС”, однак відповіді досі немає.

Загальна картина депутатів-прогульників виглядає так:

список