Неділя, 3 Липня, 2022

ВРУ "дала добро" на зняття недоторканності та арешт Дубневича: хто за це голосував, а хто був проти?

Сьогодні, 31 жовтня, у Верховній Раді України народні обранці голосували не за нові законопроєкти і не вносили поправок до окремих законів, а, певно, займались чимсь більш важливим – вирішували подальшу долю Ярослава Дубневича. Адже саме сьогодні відбувалось голосування за притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Ярослава Дубневича, передає Українська Правда (фото – Олег Феденюк).

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, близько двох тижнів тому головний прокурор України Руслан Рябошапка направив на розгляд до парламенту три подання, які стосуються нардепа Ярослава Дубневича: затримання, арешт та притягнення до кримінальної відповідальності. Головна причина таким діям – підозра у головуванні злочинної схеми закупівель запчастин на “Укрзалізниці”, у результаті чого державу було “обдурено” на 93 000 000 грн. Крім цього, є ще низка злочинів, у яких брав участь Дубневич молодший, передає zaxid.net.

У рамках цієї теми у залі Верховної Ради України виступив генпрокурор Руслан Рябошапка, який запевнив усіх, що має достатньо доказів, аби притягнути до слідства Дубневича. Як результат, на три представлені подання щодо справи цього нардепа представники різних фракцій відреагували так: за зняття недоторканності проголосувало 332 депутати; за надання згоди на затримання Дубневича – 241; за його арешт – 229 депутатів. Таким чином, усі три пропозиції були підтримані парламентом, хоч не в один голос. Наприклад, “за” усі рішення проголосували депутати фракцій “Слуга народу” та “Голос”. “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та однопартійці Дубневича голосували лише за зняття недоторканності.

Зазначимо, 30 жовтня у ВРУ майже одноголосно вирішили зняти депутатську недоторканність з народного обранця, тепер вже підозрюваного, Ярослава Дубневича.