Субота, 28 Травня, 2022

До уваги львів’ян: що питатимуть на виборах? 5 запитань від Зеленського

Практично за тиждень в Україні відбудуться місцеві вибори 2020. Усі в передчутті «свята». Попри те, що пандемія таки внесла свої корективи і в політику, попри те, що влада багатьох країн Європи, де мали також відбуватись вибори, перенесла їх чи відклала на невизначений термін, до покращення ситуації щодо захворюваності на COVID, Україна ж вирішила цього не робити. Тому згідно Конституції місцеві вибори 2020 року в Україні відбудуться у неділю, 25 жовтня.

Як повідомляє інформаційний портал «lvivyes», окрім того, що прийдешні вибори відбудуться з певними особливостями, з урахуванням усіх карантинних норм, виборців ще й чекають нового типу бюлетені, які потрібно правильно заповнити, бо в іншому випадку вони вважатимуться недійсними. З цим кожного виборця, кому не буде зрозумілий склад бюлетеня і те, як його заповнювати, зобов’язаний ознайомити будь-хто з членів ДВК. Але ці вибори не закінчуються лише правом вибору кожного українця. У цей день ще має відбутись всеукраїнське опитування, яке вже тривалий час анонсує Президент України Володимир Зеленський.

Багатьох українців непокоїть те, які ж запитання будуть у рамках цього опитування. От і вчора, 15 жовтня, став відомий перелік запитань, які увійдуть до всеукраїнського опитування. Їх опублікували на сайті Офісу президента.

Отже, українців запитуватимуть:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію кaнaбicу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Ці запитання будуть надруковані на одному аркуші паперу. Вгорі буде зазначено, що вони від Володимира Зеленського. Інформацію про проведення всеукраїнського опитування у день виборів підтвердив у коментарі НВ радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Також він додав, що навколо останнього запитання наразі ведуть дискусію. Кінцевий варіант опитування затвердять на початку наступного тижня.

Щодо цього всеукраїнського опитування вже висловив свою позицію мер Львова. Пан Садовий зазначив, що опитування з таким наповненням під час місцевих виборів позбавлене будь-якого правового статусу. Щодо питання під номер 2, то це або популізм, або виконання чужого плану, каже Андрій Садовий.