Неділя, 22 Травня, 2022

Як львів’янам отримати гроші за прийнятих у себе переселенців

Громадяни України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень і безоплатно розміщують в них внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію за витрати на комунальні послуги. За місяць проживання одного переселенця держава виплачує приблизно 450 грн, повідомляє сайт lvivyes.com.ua.

У Львівській міській раді пояснили, як саме львів’янам можна оформити компенсацію:

1) власник повинен внести відомості про своє житло (що доступне для поселення ВПО) на ресурсі «Прихисток». Із цим допоможуть фахівці будь-якого ЦНАПу. Зверніть увагу, що для цього власник житла мусить мати електронну пошту;

2) не пізніше ніж наступного дня після поселення внутрішньо переміщеної особи власник житла має подати відповідну заяву на ім’я голови відповідної районної адміністрації за місцем розташування житла. Це можна зробити онлайн через форму «Електронне звернення» або через будь-яке відділення ЦНАПу, записавшись попередньо (записатися у ЦНАП можна за посиланням). 

Перелік необхідних документів:

заява;

• паспорт громадянина України власника житла;

• реєстраційний номер облікової картки платника податків власника житла;

• документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення;

• копії паспортів громадян України ВПО;

• копії свідоцтва про народження ВПО;

• копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків ВПО;

• копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік ВПО.

Варто врахувати те, що для виплати власнику грошей переселенці повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Таку довідку видає управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Через що можуть відмовити у виплаті грошової компенсації?

Власник житла має щомісяця (не пізніше ніж на 5-ий день із дня закінчення звітного місяця) подавати заяву, в якій повинен вказати кількість днів та кількість ВПО, що в нього проживали. Львівська міськрада буде перевіряти дані і власника житла, і переселенців. Підставою для відмови у виплаті компенсації можуть бути неправдиві дані в поданій заяві.

Гроші виплачуватимуть виключно в безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця та за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Також треба додати, що в день, коли переселенці виїдуть або їхня кількість зміниться, про це обов’язково треба повідомити міськраду, подавши заяву через форму «Електронне звернення» або в будь-якому відділенні ЦНАПу. Скоро такі заяви можна буде подавати також через застосунок «Дія».

Додамо, проєкт «Прихисток», де українці можуть запропонувати своє житло для розміщення ВПО, працює на волонтерських засадах. За інформацією, яку оновили 10 квітня, у Львівській області зараз є 2088 вільних місць для розміщення переселенців.