П’ятниця, 27 Травня, 2022

Коли та де у Львівській області можуть вручати повістки

24 лютого у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україні ввели воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію. Сьогодні по всій країні триває укомплектування особовим складом підрозділів ЗСУ та інших військових формувань. Далі на lvivyes.

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко в коментарі Tvoemisto.tv розповів, кому насамперед зараз вручають повістки.

Зокрема, він повідомив, що сьогодні проблем із мобілізацією на Львівщині немає. Повістки вручають громадянам віком від 18 до 60 років. Проте поки що вистачає ресурсу, тож юнаків до 25 років стараються не призивати, а залишати їх на призов в останню чергу. Передусім призивають старших сформованих громадян.

Вручити повістку можуть будь-де та будь-коли

Головний військовий комісар Львівщини також зазначив, що сьогодні немає правил, де та коли треба роздавати повістки. Це означає, що чоловік призовного віку може отримати повістку в будь-який час доби, перебуваючи в будь-якому місці – вдома, на роботі, в дорозі чи на блокпості. Вручають повістки відповідно до картотеки призовників. У ній вказані всі, хто перебуває на військовому обліку та є придатними до військової служби.

Проте й варто зазначити, що перед тим, як її вручити, уповноважені на те співробітники мають встановити особу людини. Тож при собі завжди потрібно мати документи.

Олександр Тіщенко додав, що якщо чоловік каже, що він непридатний, але впродовж десяти років не прийшов у військкомат і не сказав про це, то, відповідно, про його непридатність у військкоматі ніхто не міг знати. А тому, чоловік призовного віку повинен прийти у військкомат і попередити, якщо в нього змінився сімейний стан чи стан здоров’я.

Що робити, якщо отримали повістку?

Отримання повістки не означає автоматичне зарахування до лав ЗСУ чи інших військових підрозділів. Варто розуміти, що є 4 різновиди повісток:

  • уточнення облікових даних;
  • проходження медкомісії;
  • призов на військову службу до ЗСУ;
  • прибуття на військову ділянку.

Чоловік, який отримав повістку (уточнення облікових даних), повинен з’явитися до військкомату і стати там на облік. Відповідальність за неявку до військкомату може бути як адміністративною, так і кримінальною.

Після прибуття до військкомату необхідно пройти військово-лікарську комісію. Якщо чоловіка визнають придатним, то він отримає другу повістку про явку за першим викликом або в конкретну дату. Якщо ви не з’явитесь – настає кримінальна відповідальність.

До слова, без навичок володіння зброєю і без підготовки на передову не відправляють. Громадяни, які не проходили раніше службу, але були мобілізовані, направляються в навчальні центри ЗСУ, де проходять відповідну підготовку, а вже після цього – у військові частини. У зв’язку з ситуацією, яка склалася в державі, підготовка рядового й сержантського складу в навчальних центрах проводиться за скороченими термінами та становить від 7 до 20 діб.