Четвер, 7 Липня, 2022

Яку зарплату отримує Президент України?

Нещодавно на сайті “24 каналу” з’явилася інформація про те, яку ж зарплату отримує глава держави – Петро Порошенко, пише сайт “lvivyes“. Так, згідно з даними на сайті, попри те, що президент – це найвища посада в державі, український президент отримує не так багато коштів за свою роботу, на думку журналістів. Станом на сьогодні Президент України отримує заробітню плату розміром у 28 тисяч гривень. 

Сам глава держави зазначає, що система нарахування заробітніх плат в Україні потребує значного удосконалення. Як відомо, в Україні є велика кількість держслужбовців, які отримують набагато більші суми, ніж отримує в місяць президент чи будь-хто інший. До прикладу, судді чи слідчі мають в два, п’ять чи десять разів вищий рівень заробітної плати, ніж в президента, а на окремих державних підприємствах заробітня плата більша і в 100 разів.

Президент України зізнається: ще з 1998 року він не отримує гроші на державній службі. Кошти, зароблені на державній роботі, Петро Порошенко спрямовує на благодійність. На думку чинного президента, сьогодні необхідно врегулювати питання із зарплатами держслужбовців, а також прибрати будь-які спеціалізовані закони, які роблять вибіркові підвищення зарплат. Після цього збільшувати виплати всім держпрацівникам потрібно за загальними принципами.

Нагадуємо, що в декларації глави держави, поданій давніше, за 2017 рік вказано, що він є власником 3 квартир, 1 будинку площею 1331,70 метрів квадратних у Київській області та великої кількісті земельних ділянок. Президент також задекларував 4 картини, камінний набір, годинники, музичний інструмент, світильники, одяг та ювелірні вироби, а також автомобіль. 

Додамо, що прибутки чинного президента за 2017 рік склали 16 303 877 гривень. Грошові активи, зазначені в декларації, складають 812 225 728 гривень.