Четвер, 7 Липня, 2022

Скільки заробляють міністри та депутати в Україні: рейтинг найнижчих та найвищих зарплат

“Простих” людей завжди цікавить питання: а скільки ж грошей заробляють наші політики, верхівка влади? В народі можна почути різні версії заробітньої плати українських політиків, однак усі одностайно переконані в одному: політики заробляють багато; що вже говорити про тих, хто явно отримує кошти не шляхом плідної наполегливої праці. Цими днями на сайті “24 каналу” з’явилася інформація про деякі зарплати наших представників влади. Цією інформацією з вами поділиться сайт “lvivyes“. 

Найвищу зарплату за січень серед українських міністрів отримав глава Міноборони Степан Полторак – 81,1 тисячі гривень. Далі у зарплатному рейтингу – члени Кабінету міністрів України: міністр фінансів Оксана Маркарова з зарплатою у 73,8 тисячі гривень і міністр закордонних справ Павло Клімкін з місячним заробітком у 63,9 тисячі гривень. Прем’єр міністр України Гройсман заробив 37,4 тисячі гривень на посаді.

Щодо голів фракцій та груп у парламенті, то найбільші зарплати за січень отримали Герасимов, Бурбак і Ляшко. У кожного з перелічених політиків по 37 тисяч гривень зарплати. 

Найменші зарплати у січні серед міністрів отримали міністр юстиції Павло Петренко – 25,9 тисячі гривень. Також до цього списку увійшов міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш: його зарплата становить 18,1 тисячі гривень. В цьому списку є і міністр інформаційної політики Юрій Стець із зарплатою у 16,8 тисячі гривень.

Серед усіх народних депутатів найбільшу зарплату за січень отримали Олександр Співаковський, Микола Фролов та Володимир Арешонков. У кожного з перелічених депутатів по 44,5 тисяч гривень зарплати. 

Варто зазначити, що народні депутати також отримали по 35,2 тисячі гривень. Це – компенсація витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень.