П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як перевірити законність новобудови у Львові?

Під час купівлі власної квартири у Львові варто враховувати цілий ряд функціональних і юридичних аспектів, які впливають на безпеку й інвестиційну привабливість первинної нерухомості. Актуальні й перевірені новобудови в місті Лева слід шукати на сайті DOM.RIA. Кваліфіковані інспектори кожного дня перевіряють правдивість представленої інформації від локальних забудовників і відстежують динаміку цін, аби запропонувати тільки найкращі варіанти.

Як обрати перевірену новобудову у Львові?

Спершу варто скласти список критеріїв, за якими відбуватиметься пошук житлових об’єктів. Серед них варто виокремити:

  • Географічне розташування;
  • Інфраструктуру;
  • Транспортне з’єднання;
  • Житлову площу;
  • Кількість кімнат;
  • Наявність додаткових переваг (підземний паркінг, комора, комерція й т. п.).

Далі доведеться копати глибше, аби перевірити репутацію забудовника, наявність дозвільної документації, відсутність судових суперечок. 

Які документи повинен мати забудовник?

Досвідчений і добросовісний забудовник перед початком будівництва нового житлового комплексу обов’язково формує пакет з таких документів:

  • Акт про право власності на землю;
  • Дозвільні документи, видані уповноваженим державним органом, на початок будівництва;
  • Ліцензію генерального підрядника;
  • Технічні умови на підведення всіх необхідних інженерних комунікацій.

Перевірити ліцензію генерального підрядника можна на сайті ДІАМ (Державна інспекція архітектури й містобудування України). Окремо варто звернути увагу на те, чи вчасно девелопер вводить в експлуатацію житлові комплекси. Як тільки будівництво житлового об’єкта завершується, забудовник отримує відповідний сертифікат.

Як самостійно перевірити законність ЖК?

Спершу варто вивчити документацію, яку надає забудовник. Лише після цього можна переходити до аналізу відкритих державних реєстрів і списків. Єдиний державний реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців дає змогу з’ясувати всю необхідну інформацію стосовно забудовника і його партнерів.  

Далі в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна з’ясувати, чи висувались проти будівельної компанії певні звинувачення зі сторони інвесторів. 

Публічна кадастрова карта (або Державний реєстр речових прав на нерухоме майно) допоможе з’ясувати власника земельної ділянки, її цільове призначення, а також переглянути план будівництва. Якщо інформація не збігається з тією, яку надає сам девелопер, від купівлі такої квартири краще взагалі відмовитись. 

Окремо варто заглянути на сайт Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. Оберіть відповідний регіон (Львівська область) і перегляньте список новобудов, які з певних причин мають статус проблемного об’єкта.

Як перевірити договір купівлі-продажу?

Останній етап купівлі первинної нерухомості — підписання договору купівлі-продажу майнових прав. Лише після цього інвестор має можливість зареєструвати на себе право власності й стати законним власником квартири. Важливо перевірити правдивість всієї інформації, вказаної в договорі. Вказані характеристики квартири мають повністю збігатись з реальним станом речей. Додатково варто звернути увагу на пункт, у якому йдеться про відповідальність забудовника в разі затримки введення житлового комплексу в експлуатацію. 

Отже, виконання цієї детальної інструкції допоможе обрати чесного забудовника й перевірену новобудову у Львові.