Понеділок, 4 Липня, 2022

Вибори у Львові: найкраща явка і конкретні цифри. Де виграв Синютка?

От і пройшли такі довгоочікувані вибори мера Львова. Хтось цілком задоволений результатом, інші ж – ні. Ну, словом, все, як завжди. Далі про це «lvivyes».

Хоч ще й немає офіційних підсумків голосування, однак всі дані (опрацьовано близько 98% бюлетенів) свідчать про те, що перемогу здобув чинний мер Львова Андрій Садовий. Про це особисто повідомив голова міської ТВК Ігор Сліпецький. Це дані опрацювання попередніх електронних протоколів, наголосив очільник ТВК. Офіційні цифри будуть трохи згодом.

Протистояння «Садовий – Синютка»

Свіжими даними із виборчих перегонів у Львові поділилась «Громадська організація «Електронна демократія». Зокрема було опубліковано фото протоколів з мокрими печатками. З цих даних можна зрозуміти, що Андрій Садовий отримав більше 62% голосів виборців, тоді як його опонент Олег Синютка – 37% (приблизні дані). Іншими словами: зa Сaдoвoгo прoгoлoсyвaло приблизно 141,605 вибoрцiв, зa Синюткy – 83,143. Відтак, це й хоча не офіційні результати, однак свідчать вони точно про одне – при владі залишається Андрій Іванович Садовий.

Сьогодні вранці з перемогою на виборах очільника Львівської ОТГ Садового вже встиг привітати його колега-конкурент Олег Синютка. Відповідну публікацію той написав у соціальній мережі ФБ. Деякі журналісти запитували новообраного мера, чи дзвонив до нього пан Синютка. Садовий же відповів, що поки дзвінка від колишнього опонента не було.

Особливості голосування по дільницях

Окрім загального результату виборів, з’явилась вже інформація щодо особливостей голосування в районах Львова і на окремих дільницях. Зокрема, та ж «Електронна демократія» оприлюднила результати в районах:

  • Галицький ТВО №1: Садовий – 59,7%, Синютка – 35,8%;
  • Залізничний ТВО №2: Садовий – 61,5%, Синютка – 37,4%;
  • Личаківський ТВО №3: Садовий – 58,1%, Синютка – 40,3%;
  • Сихівський ТВО №4: Садовий – 64,6%, Синютка – 30,9%;
  • Франківський ТВО №5: Садовий – 63,1%, Синютка – 35,6%;
  • Шевченківський ТВО №6: Садовий – 60%, Синютка – 37,8%.

Отож, як бачимо, Садовий здобув перемогу у всіх районах міста приблизно однаково. Трохи інші результати по кожній окремій дільниці. Безперечно, на більшості лідирував Садовий, однак на 3 дільницях перемогу здобув Синютка (ВД №461961, ВД №461960, що на вулиці Богдана Хмельницького, та ВД №462140, що в Рясному). Також Олег Синютка здобув підтримку у навколишніх громадах, які брали участь у голосуванні. Це Рясне-Руське, Завадів, Малехів, Ситихів, Великі Грибовичі.

Загалом вибори у Львові можна визнати такими, що відбулись, хоч і зафіксовано деякі порушення. Зокрема, на одній з дільниць голова ДВК був нетверезим, на кількох дільницях протоколи підписували ще до закриття виборчих дільниць. Також були спроби фальсифікації та зафіксовано пряму агітацію у день виборів.

Варто зазначити, що явка виборців у Львові стала однією з найкращих по Україні. Крім того, у другому турі львів’яни виявили більшу активність, ніж в першому. Загалом 22 листопада на вибори прийшли майже 39% львів’ян. Ця явка є на 10% вищою, ніж загалом по Україні.

Андрій Садовий щиро подякував львів’янам, що у такий складний час вони вирішили підтримати його та місто. Попри карантин Львів показав єдність та свідомість громади, зазначив Садовий. Очільник Львівської ОТГ вдячний людям, які вкотре довірили йому цю посаду, та пообіцяв, що Львів й надалі невпинно розвиватиметься на благо насамперед львів’ян.