Неділя, 3 Липня, 2022

“Реставрація та управління замками і палацами Львівщини” припиняє існування через скандал

На засіданні депутати не лише висловились за ліквідацію установи, але й обговорили роботу її очільника – Валерія Потюка. Він отримав незадовільну оцінку, що й не дивно, бо на сесії не з’явився, хоч і мав звітувати про виконану роботу. Далі на lvivyes.

Звіт Потюка мав стосуватись останніх 5 років його роботи. Інтерес з боку депутатів ЛОР до “Реставрації та управління замками” з’явився після конфліктної ситуації з Миколаївською фортецею. На сесію прибув представник миколаївської громади – Леонід Озірковський (очолює Інститут телекомунікацій у львівській “Політехніці”), у промові якого прозвучали звинувачення у бік Потюка – буцімто дії останнього можуть призвести до втрати такої цінної пам’ятки, як Миколаївська фортеця. На цій ділянці буцімто планують добувати пісок. 

Серед іншого, Озірковський закинув Потюку, що саме той “написав донос” на Василя Петрика, відомого хранителя пам’яток, який відстоював також і збереження Миколаївської фортеці. Цей “донос” спричинив відкриття щодо Петрика кримінального провадження.

Також на сесії стало відомо, що була спроба перевірити діяльність установи й самого Потюка, однак не було надано жодних для цього документів – звітів, планів, штатних розписів. Відтак на засіданні ЛОР роботу Потюка оцінили як незадовільну, а відтак проголосували за рішення про розв’язання установи. Більше того, народні обранці мають звернутися у прокуратуру, поліцію та державну службу аудиту, аби ці органи здійснили перевірку діяльності Потюка й “Реставрації та управління пам’ятками”.