Понеділок, 4 Липня, 2022

Львівські депутати втричі підняли податок на нерухомість

Ставку податку на нерухомість у Львові місцеві депутати більшістю голосів збільшили утричі. Далі на lvivyes.

Відтак цей показник тепер максимальний. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook екскерівник управління інвестполітики Львівської облдержадміністрації Роман Матис, зазначивши при цьому, що інформацію про голосування офіційно не публікували:

“…вчора (8 липня. – авт.) обрані вами депутати львівської міської ради абсолютно ВСІХ фракцій, ЄС, Самопоміч, Голос (тут правда лише 1 з 8 депутатів проголосував За!), Варта, Свобода і позафракційні (міський голова і секретар) більшістю голосів підтримали ідею з офісу міського голови, а саме управління економіки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про збільшення ставки податку на нерухомість”.

Відтепер львів’яни будуть платити з кожного квадратного метра, який перевищує норму в 60 кв.м для квартири і 120 – для будинку, 1.5% від мінімальної зарплатні. Станом на сьогодні це буде 90 грн., але враховуючи заплановане підвищення “мінімалки”, впродовж року-півтора розмір податку з кв. метра зросте до 110 грн. За таким же принципом буде тарифікуватися комерційна нерухомість.

Тут слід зазначити, що згідно українського законодавства, місцева влада має право встановлювати податкову ставку в діапазоні 0.5-1.5%. Львівські депутати солідарно вирішили встановити максимальний показник. Такий крок пов’язують з проблемами наповнення місцевого бюджету.