П’ятниця, 20 Травня, 2022

У Львові за допомогою Канади планують збудувати патронний завод

Оскільки з 2014 р. наша країна знаходиться у стані “гібридної війни”, ЗСУ потребують не лише новітніх зразків озброєння, а й боєприпасів. Як не дивно це звучить, але в країні, яка воює, немає жодного патронного заводу. Далі на lvivyes.

Був, однак “віджали”

Після розпаду СРСР, Україна отримала у спадок потужний ВПК, включаючи й ядерну зброю. Однак недолуге політичне керівництво, тотальна корупція, тиск з боку США та Росії та інші фактори призвели до того, що країна втратила значну частину озброєнь. Літаки продавали або розпилювали на металобрухт, бронетехніка іржавіла на полігонах. В Україні діяв єдиний патронний завод, що знаходився у Луганську. 

Підприємство було створено ще у далекому 1892 р. Завод був потужним підприємством цілої Російської імперії. У 1916 р., в умовах Першої світової війни, на заводі працювало понад 8000 робітників, щомісяця випускали до 60 млн. патронів, а це становило понад 40% потреб у набоях усіх збройних сил імперії! З початком німецько-радянської війни, на заводі вже працювало понад 18 тис. працівників. Завод евакуювали, а в роки війни він дав Червоній армії 4 млрд. патронів. 

В роки Незалежності значну частину устаткування або продали або порізали на метал, підприємство випускало незначну кількість боєприпасів, однак “трималось на плаву”. У 2014 р. завод був зайнятий підрозділами самопроголошеної ЛНР. І хоча 28 липня українська авіація завдала авіаударів по підприємству, аби сепаратисти не отримували набоїв, завод не знищили й він продовжив свою діяльність. Натомість із втратою Луганського заводу країна взагалі лишилась без підприємств з виробництва патронів.

Можливо, але окупиться не швидко

В Інтернеті можна побачити багато матеріалів, в яких експерти висловлюють думки щодо “патронного голоду” у війську. Одразу слід сказати, що армія не воює без боєприпасів. Країна має деякі запаси на складах, отримує з інших країн, зокрема й Литви, де патронний завод є. Щоразу у ЗМІ спливає інформація про те, що патронний завод планують збудувати то у Житомирі, то поблизу Києва. У січні 2021 р. з’явилася інформація, що підприємство може з’явитися навіть у Львові. За такий розвиток подій висловлюється й мер Львова А.Садовий. Згідно з слів Садового, завод добре вписуватимется у промисловість міста, оскільки Львів знаходиться далеко від зони бойових дій (глибокий тил) й розташований на перетині багатьох міжнародних транспортних шляхів. 

Цех з виробництва патронів

ЗМІ стверджують, що завод будуватимуть канадці. Дійсно, у Канаді є фірма, яка має підприємства повного циклу виготовлення боєприпасів. Це відома компанія “Waterbury Farrel”. Варто також зазначити, що україно-британська фірма Stiletto Systems Ltd будувала патронний завод у Казахстані. Фахівці та все необхідне для будівництва заводу є, однак постає питання з його рентабельністю. На будівництво підприємства потрібно понад 70 млн. доларів США, однак ця сума окупиться не менше ніж за 20 років.