Понеділок, 23 Травня, 2022

 На випадок війни церкви у Львові готові приймати переселенців

14 лютого відбулася нарада міської влади із духовенством міста Львова. Єпископи Львова обговорили питання щодо дій у випадку війни із Росією. В першу чергу, повідомляє сайт lvivyes.com.ua, питання як можна допомогти містянам.

Про що говорило духовенство?

Духовенство вирішило приймати містян у приміщенні храмів та підвалів, які будуть своєрідними укриттями. Також духовенство вирішило, що прицерковних осіб і священиків слід навчитися робити першу медичну допомогу. Ці заходи є необхідними, вони допоможуть людям залишитися в безпеці. 

Єпископи наголосили, що не варто ширити паніку серед суспільства, бо це погіршує психічний стан будь-якої людини. Громада має бути впевнена в собі і спокійна. Проте підготуватися також не завадить. Дані дії можна вважати своєрідним навчанням. 

За словами єпископа-помічника Львівської архієпархії УГКЦ Володимир (Груца), ми маємо постійно молитися, бо це також є дієва зброя. Священики мають бути разом із парафіянами. Люди мають знати де можна знайти священика у випадку втрати телефонного зв’язку. Лише об’єднавши наші зусилля, підтримуючи один одного, ми зможемо пережити ці непрості часи.

Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк) наголосив, що має бути єдність думок і єдність дій, аби зупинити дух війни.

Із історії, пригадаємо, що храми, каплиці та підвали під храмами слугували сховком для людей під час війни у багатьох країнах. Духовенство завжди  активно приймало участь у захисті та безпеці звичайних людей. Священики завжди раді допомогти і підтримати у надзвичайних ситуаціях. Локації храмів часто використовувалися як схованки для містян. 

  Ви маєте бути впевненими у своїх силах, бути мужніми. Варто розглянути карту міста, ознайомитися із храмами, які є близько до локацій вашої роботи, дому, магазину, який ви відвідуєте, тощо.

Що говорить мер міста Львова про надзвичайну ситуацію?

Станом на 14 лютого, мер Львова Андрій Садовий запевнив, що місто є готове до надзвичайних ситуацій. Підготовка до ймовірного розвитку таких подій почалася ще минулого року. У місті, при негативному розвитку сценарію, буде вода, вона постачатиметься безперебійно. Це відбуватиметься за відсутності ймовірної електроенергії. Місто буде функціонувати. 

Міські лікарні значно збільшили кількість дизель-генераторів, а також лікарі збільшили резерв крові. У лікарнях збільшили запаси ліків, їх вистачить максимум на 3 місяці. Лікарні готові до надзвичайної ситуації.

Місто також підготувало приміщення для біженців. Варто зауважити, що голова Львова заявив, що сам готовий прийняти сім’ю, яка буде тікати від ймовірної війни із Росією.

Як діяти?

Відомі містяни закликають львів’ян зберігати спокій. Варто бути впевненим, не піддаватися емоціям. Не поширюйте неправдиву інформацію серед своїх знайомих і друзів. Надмірна паніка може призвести до того, що людина не зможе логічно мислити і аналізувати ситуацію. 

Ознайомтеся із картою міста, де є позначки місць укриттів при надзвичайній ситуації, вони є  на кожній вулиці Львова.