Вівторок, 5 Липня, 2022

З 1 квітня в Україні будуть доплачувати сім'ям за третю і кожну наступну дитину: розміри допомоги

З 1 квітня багатодітним сім’ям після народження третьої та наступних дітей будуть виплачувати додаткову фінансову допомогу. Відповідне рішення вже погодили на засіданні Кабінету Міністрів України у середу, 13 березня. Про це інформує Українська Правда.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, додаткові виплати запровадили, бо, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, багатодітні сім’ї нині мають високі шанси потрапити у список малозабезпечених. Український міністр розповів, що з 1 квітня кожна українська багатодітна сім’я отримає на третю, четверту, п’яту і наступних дітей віком до 6 років щомісячну допомогу від держави у розмірі прожиткового мінімуму на дитину до 6 років.

Таким чином, розмір виплати з 1 квітня 2019 року становитиме 1626 гривень на місяць на одну дитину. З 1 липня 2019 року ця допомога від держави дещо збільшиться – до 1699 гривень на дитину, а з 1 грудня 2019 року становитиме 1779 гривень на місяць. За підрахунками Міністерства соціальної політики в Україні право на цю виплату отримають майже 158 800 дітей, а сама вартість цієї програми становитиме понад 200 млн грн кожного місяця. За весь 2019 рік на дітей у державі планують виплатити близько 2,4 мільярда гривень.

Зазначимо, щомісячна державна допомога призначатиметься та виплачуватиметься органами соціального захисту населення за місцем проживання багатодітної сім’ї за рахунок бюджетних коштів. За даними єдиного обліку багатодітних сімей в Україні станом на 1 січня 2019 року нарахували понад 334 тисячі сімей, в яких виховується майже 1 мільйон 131 тисяча дітей.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман щодо цього сказав, що уряд вже найближчим часом ухвалить низку рішень, які допоможуть покращити життя багатодітних сімей (у яких троє і більше дітей), зокрема, підтримати їх з фінансового боку. Це, за його словами, сприятиме збільшенню народжуваності в Україні.