Середа, 6 Липня, 2022

Рева повідомив, скільки кримінальних справ через субсидії відкрили на Львівщині

У Львівській області порушено більше 20 кримінальних справ проти шахраїв-отримувачів субсидій. Таку інформацію надав міністр соціальної політики Андрій Рева, передає портал Zik.

Як повідомляє “lvivyes“, скандальновідомий пан Рева пояснив, що  коли запустили Реєстр субсидіантів, то люди одразу почали дивитися і писати їм про “Новопечерські Липки”. У міністерстві перевірили інформацію, і виявляється, що там є субсидіанти.

Міністр повідомив, що в міністерстві подивилися, як це все відбувається і що там робиться. Крім того, коли проводився обмін реєстрами прав на нерухоме майно, з’ясовується, що громадяни показують нульові доходи і купляють квартиру чи гаджети за 189 тисяч гривень. У Львівській області порушено більше 20 кримінальних справ у зв’язку з тим, що люди декларували недостовірну інформацію, отримуючи державну допомогу на десятки тисяч гривень.

Як зауважив пан Рева, в Україні загалом нульові доходи показали 923 тисячі домогосподарств. 

Також міністр зазначив, що згідно зі законом субсидія не призначається на наступний період, якщо в людей є заборгованість більше двох місяців на суму більше 340 гривень.

Посадовець розповів, що  людина платить за субсидію на три місяці зимового періоду. Далі в травні людині потрібно буде переоформляти субсидію на новий термін. Якщо людині дали субсидію, а вона не оплатила і створила борг, то в управлінні соцзахисту їй скажуть: щоб знову отримати субсидію, потрібно сплатити цей борг. І тільки після цього її оформлять. Тому контрольний механізм зроблений.

Водночас, зауважив міністр, людей, які сплатили заборгованість, переводять на безготівкову субсидію. Право перейти на готівкову форму ці люди отримають лише через рік. 

Також він зазначив, що розмір субсидії залежить від матеріального стану. Якщо для прикладу взяти 4 мільйони домогосподарств, то там відсоток платежу різний, але середній відсоток, який люди платять, – це близько 10% сукупного доходу. Це приблизно такий самий відсоток, як на Заході.