Середа, 6 Липня, 2022

В Україні хочуть запровадити подвійне громадянство: коли і хто зможе отримати?

Стало відомо, що у найближчому часі в Україні планують запровадити подвійне громадянство. Цей закон може бути прийнятий вже до кінця 2019 року, якщо піти по спрощеній процедурі. Такими прогнозами поділився заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, передає прес-служба МЗС України.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, тих, хто зможе отримати подвійне громадянство, за словами заступника міністра, можна поділити на 3 категорії:

  • українці, які виїхали за кордон і проживають там постійно чи тимчасово;
  • люди, що проживають в Україні, однак з різних причин мають інше громадянство;
  • іноземці, здебільшого українського походження, що мають бажання отримати українське громадянство, але не можуть через наявність основного громадянства в іншій країні.

Зазначимо, навколо цього питання вже не один рік точиться дискусія. Зокрема, раніше більшість політиків та міжнародників говорили про неприпустимість подвійного громадянства в Україні. Сьогодні ж чимало фахівців виступають з протилежною думкою, зазначаючи, що тим самим ми втрачаємо своїх громадян. Наприклад, зараз є чимало українців, які проживають у Європі чи інших країнах світу, але хочуть зберегти українське громадянство, прагнуть підтримувати зв’язок з батьківщиною. То чому ж їм не надати такої можливості? 

Крім того, експерти у сфері права та фінансів зазначають, що з економічної точки зору подвійне громадянство спростило та пожвавило б надходження інвестицій в Україну, що також є великим плюсом. Однак такої позиції дотримуються далеко не всі і наразі навколо цього питання тривають дискусії. Зокрема, окремі фахівці зазначають, що перш ніж запроваджувати подвійне громадянство, потрібно ввести певну систему підтвердження українських поглядів та проукраїнської позиції тієї чи іншої особи, а вже тоді давати їй український паспорт.