Середа, 6 Липня, 2022

Кабмін звільнив Володимира В'ятровича з посади очільника Українського інституту національної пам'яті

Цими днями в Україні відбулося “гучне” звільнення – Кабінет міністрів звільнив з посади очільника Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який доклав чимало зусиль для того, щоб українське суспільство знало більше про власну історію. Очолював Український інститут національної пам’яті В’ятрович ще з 2014 року, розповідає сайт “lvivyes.com”.  

П’ять з половиною років на посаді голови інституту пам’яті 

В'ятрович

Коли Володимир В’ятрович опинився на посаді очільника інституту пам’яті, одразу ж взявся відкривати завісу історії, яку знає далеко не кожен українець. Напередодні В’ятрович плідно працював, розсекречуючи колишні архіви КГБ. Це йому вдалося зробити тоді, коли В’ятрович перебував на посаді очільника Архіву СБУ. Також до того, як отримати крісло очільника Українського інституту національної пам’яті, Володимир В’ятрович працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. 

До своєї головної посади науковець прийшов у березні 2014 року, маючи тверді наміри досягнути головні свої цілі. Тож за п’ять з половиною років Володимир В’ятрович зробив чимало для того, щоб Україна позбулася від тоталітарної символіки – “тягара” минулого, який навіть зі здобуттям незалежності залишився, тягнучи назад і не даючи повноцінно рухатися вперед.  

Саме завдяки очільнику інституту пам’яті сьогодні ми маємо відкриті архіви колишніх КГБ, що дозволило довести правду про учасників визвольних рухів. Якщо раніше архіви перебували за кількома замками, то В’ятрович дав українцям зрозуміти різницю між тим, що нам говорили, і тим, що коїлося насправді. Завдяки старанням Володимира В’ятровича учасників визвольного руху визнали борцями за українську незалежність.  

Завдяки праці Володимира В’ятровича в Україні стартувала реабілітація жертв політичних репресій, передбачена оновленим законодавством. 

Однак, без сумнівів, головний здобуток Володимира В’ятровича як очільника Українського інституту національної пам’яті полягає в тому, що завдяки йому в Україні за останні роки вдалося зруйнувати міфи про українську історичну правду. В’ятрович доклав чимало зусиль для того, щоб українці знали правду, популяризуючи таким чином нашу історію.  

Вказівки Володимира В’ятровича наступникам 

національна пам'ять

Володимир В’ятрович йде з посади голови інституту пам’яті, добре знаючи, що за п’ять з половиною років він зробив все те, що мав зробити. Однак деякі проєкти тільки почали реалізувати під патронатом В’ятровича, тож колишній голова інституту пам’яті впевнився в тому, що реалізація не припиниться з приходом наступника. 

Так, Володимир В’ятрович зазначив, що його наступник має продовжити роботу зі створення музею Революції гідності, над формуванням архіву національної пам’яті, збереженням для установи статусу державного органу. До того ж, В’ятрович переконаний в тому, що головне завдання голови інституту національної пам’яті – продовжити популяризацію української історії.