Четвер, 7 Липня, 2022

Тероризм та його фінансування: львів'янина Тараса Козака, друга Медведчука, допитали в СБУ

Нещодавно Служба безпеки України допитала Народного депутата Верховної Ради України від “Опозиційної платформи – За життя”, львів’янина Тараса Козака, передає видання Укрінформ. Про це також розповів засобам масової інформації сам народний обранець, про це ж він зазначив у соцмережах.

Нардеп Тарас Козак на допиті

Козак

Як повідомляє “lvivyes“, працівники СБУ допитали Тараса Козака у рамках трьох статей  “Тeроризм”, “Фінансування тeроризму” та “Легалізація коштів, отриманих злoчинним шляхом”. Крім того, однією з вагомих причин виклику на допит Тараса Козака стало і те, що новий власник українських телеканалів “ZIK”, “112 Україна” та “NewsOne” раніше мав намір провести телеміст з російськими медіа. Тоді через бурхливу реакцію у суспільстві така ідея провалилась. 

Відомо, що у цій справі Тарас Козак проходить як свідок, хоч сам депутат назвав себе підозрюваним. У прес-службі СБУ повідомили, що допитали Козака як свідка і жодним підозрюваним він не може бути, бо – депутат. Також СБУ не може притягнути його до кримінальної відповідальності чи висунути підозру без згоди на це українського парламенту. Усі звинувачення у свій бік Тарас Козак вважає безпідставними:

“Немає ніяких підстав, усе висмоктане з пальця”.

Зазначимо, Тарас Козак є соратником Віктора Медведчука, кума Володимира Путіна, та належить до його близького оточення. Їх часто ЗМІ помічали разом на різних неформальних зустрічах. Козак навіть є заступником голови ГО “Центр Правова Держава”, керівником якої є славнозвісний олігарх Віктор Медведчук.

Біографія Тараса Козака

Козак

Тарас Козак народився 6 квітня 1972 року на Львівщині, у Сокільниках. Тут і закінчив школу. Освіту чоловік здобув у Львівському сільськогосподарському інституті на економічному факультеті. Згодом він став кандидатом економічних наук. Крім того, Тарас Козак здобув і другу вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю правознавство.

Професійна діяльність Козака є надзвичайно широкою та “цікавою”. Він у свої 28 років, працюючи на українській митниці, отримав звання генерала. Тарас Козак був депутатом 8-го скликання, а тепер є депутатом 9-скликання від “Опозиційної платформи – За життя” у ВРУ. Відомий своїми прогулами. Нардеп є власником медіахолдингу “Новини”, до якого входять такі українські канали “112 Україна”, “ZIK” і “NewsOne”.

У рідному Львові Козак був депутатом ЛОДА 4-го та 6-го скликань. Також він є членом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Козак – яскравий представник проросійської політики в Україні. У свій час голосував проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Станом на 2019 рік Тарас Козак володіє двома особняками – у Сокільниках та Києві, а також ділянкою в окупованому Криму. У його декларації зазначені мільйони гривень доходу від численних компаній, власником (прямо чи опосередковано) яких виступає Тарас Козак.