Понеділок, 4 Липня, 2022

Місцеві вибори в умовах карантину: як все буде відбуватися на Львівщині?

Зовсім небагато часу залишилося до проведення місцевих виборів в Україні і політики вже активно готуються до них, пише сайт lvivyes.com. Цьогоріч вибори будуть відбуватися в особливих умовах, адже в 2020-му році їх диктує коронавірус та карантин по всій країні.

Головні новації цьогорічних виборів стосуються саме проведення низки протиепідемічних заходів, адже основне завдання – зробити вибори безпечними для всіх і зробити так, щоб виборчий процес не спричинив чергову хвилю спалаху захворювання.

Цьогорічні вибори відбудуться без участі дітей і при наявності власної ручки

Днями Кабінет міністрів затвердив порядок здійснення протиепідеміологічних дій під час організації та проведення місцевих виборів в країні.

Якщо підсумувати рішення Кабінету міністрів стосовно майбутніх виборів, то на львів’ян чекають такі основні зміни:

  • Проведення опитування серед виборців на наявність симптомів гострих респіраторних захворювань;
  • Проведення температурного скринінгу усім відвідувачам приміщень для голосування та приміщень для виборчих комісій;
  • Обладнання спеціальних місць для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту;
  • Розмітка для дотримання дистанції;
  • Розділені потоки виборців на входах і виходах з приміщень.

Разом з тим, планується, що у приміщеннях не можна допускати перебування більше трьох людей на один стіл для видачі бюлетенів, використовувати власні ручки і не брати з собою дітей до виборчих дільниць.

А як бути тим виборцям, які перебувають на самоізоляції?

Цьогоріч є ще один нюанс проведення місцевих виборів – це виборці, які опинилися на самоізоляції через виявлені симптоми захворювання або ж через діагностоване захворювання. Такі виборці будуть здійснювати голосування за місцем перебування, однак варто пам’ятати, що їм потрібно для цього напередодні подати заяву. Заяву слід подавати не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів.

Разом з такою заявою львів’янам необхідно буде подати довідку, взяту з медичної установи, про стан здоров’я виборця (перебування на самоізоляції).

Вже в день проведення голосування такі виборці будуть змушені самостійно, без передавання в руки членам комісії, показати членам комісії документи, які підтверджують особу і громадянство. І, звісно ж, з обов’язковим дотриманням дистанції та забезпеченням засобами індивідуального захисту, які після кожного відвідування члени комісії будуть змушені утилізувати.

Пригадаємо, вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня за новим законодавством та бюлетенями, які змінила Верховна Рада в липні цього року. Серед основних змін нового законодавства – зменшення застави для кандидатів. Наприклад, якщо раніше розмір застави для львівського претендента на посаду міського голови складав 1 мільйон гривень, то тепер – трохи більше 120 тисяч гривень.

Раніше ми повідомляли про те, що львів’яни досі не знають, за кого віддадуть голоси на майбутніх місцевих виборах.