Четвер, 23 Червня, 2022

В якому випадку на виборах переможе Синютка?

Вже за кілька днів у Львові відбудуться вибори мера. Наше місто увійшло у список тих, де у першому турі мешканці не змогли вибрати більшістю голосів кандидата на відповідну посаду. Відтак, там, де політик не отримав 50% і один голос відбуваються (або відбулись вже минулої неділі) перевибори. У Львові ця подія назначена на 22 листопада.

Дебати «Садовий – Синютка»

Як повідомляє інформаційний портал «lvivyes», вчора, 18 листопада, як це традиційно відбувається напередодні виборів, пройшли публічні дебати між двома кандидатами. Попри тривалі неофіційні перемовини, «теплі» розмови, два кандидати на посаду голови Львова – Андрій Садовий та Олег Синютка таки побачились. Політики зустрілись у прямому ефірі cуспільного мовника UA:Львів, передає видання «zaxid.net» (головне фото – Суспільне. Львів).

Публічна розмова тривала близько двох годин. За цей час претенденти на голову Львівської ОТГ встигли багато тем обговорити, а також дорікнути одне одному у «прогалинах» кожного (як без цього). Так, Андрій Садовий зазначив, що багато років пропрацював з Олегом Синюткою, був, так би мовити, з ним в одній команді, а тепер пан Олег його звинувачує у всіх можливих проблемах, які стосуються Львова, хоч сам багато років був тут при владі і багато за що відповідав. Зокрема Андрій Іванович зазначив, що на більшості документів, які стосуються кредитних коштів, що їх брав Львів у європейських банках, стоять підписи саме Синютки. Крім того, передвиборча кампанія чинного мера Львова у рази дешевша, ніж Олега Михайловича, якого спонсорує колишній президент України Петро Порошенко та його політична сила «Європейська Солідарність».

У відповідь на це Олег Синютка звинуватив Садового у сміттєвій блокаді Львова, яка, мовляв, сталась саме з вини мера, у тому, що багато землі Львова продано та шаленими темпами забудовується все навколо, а вулиці не ремонтують. Також Синютка додав, що з вини Садового люди, у яких підтверджено COVID-19, не можуть потрапити до медичного закладу. Наостанок Олег Михайлович пообіцяв, що у разі його перемоги він розробить новий генплан міста, у ЛМР працюватимуть нові обличчя, а на Львів загалом чекає великий прогрес.

Соціологічні прогнози

У той час соціологи та політологи прогнозують досить низьку явку виборців у Львові, як це було в інших містах на перевиборах. Але що найголовніше: є думка, що у разі малої явки перемогу здобуде саме Синютка. Фахівці вважають, що більшість опитаних, які готові віддати свій голос за Синютку, прийдуть на вибори. У той час як респонденти, які підтримують Андрія Садового, не впевнені, чи братимуть участь у волевиявленні, яке відбудеться у неділю, 22 листопада.

Соціологічне опитування провела кoмпaнiя Socis. За її даними якщо у другому турі проголосує менше 30% львів’ян, то велика ймовірність того, що перемогу отримає саме Синютка. Відомий політтехнолог Ігор Гринів сказав про це:

«Якщo явкa бyдe бiльшe 40%, тo тoдi, зa дaними сoцioлoгiї, вигрaє Сaдoвий. Якщo явкa бyдe нижчe 30%, тo тoчнo вигрaє Синюткa. Якщo явкa бyдe мiж 30 тa 40%, тo 50 нa 50. Гoвoрити тoчнo, хтo вигрaє, нeмaє змiстy, бo пoхибкa цьoгo дoслiджeння близькo 2%.»

У рамках цього питання чинний мер Львова Андрій Садовий закликав усіх львів’ян зробити свій вибір 22 листопада, аби до влади дійсно прийшов той кандидат, якого обрала більшість.