П’ятниця, 20 Травня, 2022

Ім’я секратаря міської ради у Львові стане відомим лише 18 грудня

Цього тижня мало б відбутися засідання міської ради, на якому мали визначитися з ім’ям нового секретаря та складом депутатських комісій, розповідає сайт lvivyes.com. Однак днями стало відомо, що в новообраного мера виявили COVID-19, тож сесію довелося перенести.

Так, перше засідання міської ради, однак не в повному складі (за відсутності голови Львівської ОТГ, депутатів фракцій “Голос” та “Самопоміч”) відбулося ще 24 листопада і спричинило скандал в місті. Наступне ж засідання, на якому вже був присутній мер та решта депутатів оновленої міської ради, відбулося 4 грудня – тоді мер склав присягу разом з рештою депутатів. В ході цього засідання було взято перерву на п’ять робочих днів, аби мер визначився з ім’ям секретаря ради та обрали склади депутатських комісій. Наступна сесія міської ради мала б відбутися сьогодні, 10 грудня.

За словами Андрія Івановича, наступне засідання є дуже важливим для міста, однак мер не вважає, що затримка всього в кілька днів зробить ситуацію критичною.

Також міський голова прокоментував формування складів депутатських комісій і зауважив, що важливо, аби була синергія – якщо фракція отримає секретаря, то втрачає право на важливі комісії.

Нагадуємо, стати секретарем міської ради має право лише депутат міської ради. Це представник виконавчої гілки влади, який отримує зарплату з міського бюджету. Завдання секретаря міської ради – виконувати функції міського голови, коли його немає. Також секретар має здійснювати підготовку до сесій, відповідає за забезпечення оприлюднення рішень, які приймає міська рада, а також за зберігання документації та координацію роботи депутатського корпусу.

Зауважимо, що мер вже пропонував цю посаду голові найбільшої фракції “Європейська Солідарність”. Петро Адамик же зауважив, що бачить на цій посаді “свободівця” Маркіяна Лопачака.