Субота, 21 Травня, 2022

“Гучні” президентські звільнення чиновників на Львівщині

Після свого приходу на посаду Президента України Володимир Зеленський новий гарант одразу ж впевнено взявся за те, щоб “прибирати” посадовців колишньої влади з їхніх місць роботи, розповідає сайт lvivyes.com. “Гучними” були звільнення посадовців Львівщини, про що ми зібрали інформацію нижче.

“Феєричне” звільнення Маркіяна Мальського з посади голови Львівської ОДА

Чи не одним з найгучніших стало звільнення на Львівщині очільника (на той час) обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського, якого сам же шостий Президент і призначив на цю посаду раніше. На цій посаді Мальський пропрацював менше, ніж шість місяців, і в грудні 2019-го року його було несподівано звільнено за указом того ж Володимира Зеленського.

Мальського, як і інших кількох голів обласних державних адміністрацій, звільнили через неефективність їхньої роботи на посаді – саме так пояснив своє рішення Президент. При цьому Зеленський наголошував, що не звинувачує Мальського та інших голів у хабарництві – він просто не побачив жодних позитивних результатів їхньої роботи за період перебування на посаді. До слова, тоді ж “під роздачу” потрапив також голова Закарпатської обласної державної адміністрації Ігор Бондаренко.

Після свого звільнення Маркіян Мальський чемно подякував Президенту і мешканцям Львівщини за висловлену довіру і запевнив, що повертається до своєї юридичної діяльності. При цьому розповів у своєму дописі в соціальних мережах про те, що його головування начебто припало на складні часи, які він та інші голови обласних адміністрацій по всій країні з гідністю пройшли.

В журналістів ж проєкту “Стопкор” була інша версія звільнення Мальського з посади. Так, їм вдалося зібрати інформацію про те, що з вини Мальського та його попередників роками не було ремонту даху одного з колишніх монастирів на Львівщині, через що в один момент під час сильної негоди дах було зруйновано і постраждали працівники та сама унікальна архітектурна пам’ятка. Виявилося, що чиновник просто не проконтролював ситуації та не відреагував на звернення представників пам’ятки стосовно необхідності її негайної реставрації.

При цьому ж сам Мальський не раз говорив про те, що не збирається “гратися в політику”, а хоче більше займатися господарськими справами на посаді голови адміністрації.

“Під роздачу” потрапили голови районних адміністрацій

В липні того ж року “під роздачу” Президента Зеленського потрапили і троє голів районних адміністрацій на Львівщині. Кого ж звільнили ще з подачі Володимира Зеленського? Тоді ними стали голова Самбірської районної адміністрації Микола Фрей, голова Мостиської адміністрації Степан Буняк та голова Городоцької адміністрації Володимир Ременяк. Перший приступив до своєї роботи в 2015-му році, наступні двоє – в 2016-му.

Всього тоді було звільнено і призначено 33 нових голів районних адміністрацій по всій країні з подачі Президента Зеленського. І в цьому ж випадку аргументував гарант звільнення чиновників на Львівщині тим, що їхня робота не приносила бажаних результатів.

“Манеру” Президента Зеленського зі звільненням чиновників “зацінили” в широких політичних колах

Масові звільнення чиновників по всій країні і нещадний розгром колишніх політичних сил знайшли підтримку у широких політичних колах – йдеться, наприклад, про колишнього (першого) Президента України Леоніда Кравчука, який дав коментар журналістам і розповів про те, що схвально ставиться до такої “манери” звільняти чиновників по всій країні.

Так, Леонід Кравчук розповів про те, що не вважає такий спосіб президентської роботи демократичним, однак при цьому він є досить дієвим. Саму ж манеру розмови, в якій звертається Зеленський до своїх підлеглих з проханням написати заяву на звільнення, перший гарант назвав дуже навіть делікатною та навіть ввічливою.

“Він не підвищує голосу, не погрожує, не каже, що “я вам розкажу, як треба працювати”, як говорив Янукович”, – зауважує перший гарант.

Самі ж кроки Президента у звільненні чиновників по всій країні чимало політиків називають вимушеними, і тому кажуть, що це цілком нормально та правильно – їздити регіонами та критикувати чиновників за їхню неефективну роботу.

Сам Президент Зеленський зізнається, що йому важко звільняти чиновників

Одного разу Володимир Зеленський поскаржився журналістам на те, що в Україні дуже важко звільняти чиновників, однак тільки таким способом країна зможе “вилізти із прірви”.

Владу, за словами Президента, не можна звільнити, можна тільки перезавантажити і лише за умови регулярного перезавантаження можна буде домогтися позитивного результату та ефективності від діяльності чиновників по всій країні, і на Львівщині зокрема.

В планах Зеленського також таке “перезавантаження” судової гілки, адже, за його словами, в Україні вона працює несправедливо, тому це потрібно виправляти. Зараз, як каже Президент, ми лише на початку перезавантаження влади в країні.

Найбільш “топові” політичні розгроми Зеленського в країні – які вони?

Ну і наостанок – пригадаємо, які ж політичні розгроми Зеленського в країні були найгучнішими. Розпочалося все з гучного розгрому митників на Закарпатті – тоді Президент досить “ввічливо” поспілкувався з місцевими митниками, запитуючи, чому вони досі не звільнилися, якщо не подолали проблему контрабанди і постійно скаржаться на маленькі зарплати.

“Веселою” була бесіда Зеленського з бориспільським “розбійником”, як його назвав гарант під час розмови. Інтернетом досі поширюються жарти про “вийди звідси, розбійник”, як звернувся ошалілий Президент до одного з бориспільських чиновників, який мав необачність заговорити про проблеми місцевої лікарні з гарантом.

Таких ситуацій було чимало, і, схоже, будуть траплятися і надалі. Залишається лише спостерігати, хто і за що далі “попаде під роздачу” і “гарний настрій” Президента, який вміє гучно на камери звільняти, щоб зберігати власний авторитет.