Субота, 28 Травня, 2022

До політики – зась: священнику, який збирався стати депутатом, висловили попередження в УГКЦ

Цьогоріч кандидатів на посаду голови Львівської ОТГ і кандидатів в депутати Львівської обласної ради не бракує – подають свої кандидатури навіть представники духовенства, пише сайт lvivyes.com. Так, у депутати до Львівської обласної ради балотується священник Володимир Лужецький – представник духовенства УГКЦ, про участь у місцевих виборах якого стало відомо цими днями.

Володимир Лужецький балотувався в депутати від партії “Сила і честь”, однак на заваді його планів стала заборона: в курії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ одразу відреагували на такі заяви отця і запевнили, що священник не отримував на це благословення.

Таку пересторогу отцеві виразили через те, що він порушив умови інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній. Цими інструкціями передбачається, що священнослужителі не мають права брати участь в жодного роду політичній діяльності, тому отець Володимир Лужецький порушує не може відповідно теж бути учасником виборчого процесу і балотуватися в депутати.

Якщо священник не дотримається вимог і не зніме своєї кандидатури, то на нього чекатиме покарання, як повідомили в УГКЦ. Такого ж покарання зазнають і всі інші священнослужителі, які порушать інструкції і візьмуть участь в політичному житті.

Зазначимо, що отець Володимир Лужецький сьогодні є священником храму Успення Пресвятої Богородиці зі Стебника, що поблизу Львова. Він балотується в депутати у першому округу до Львівської обласної ради і є четвертим номером у списку партії “Сила і честь”.

Та не один Володимир Лужецький вирішив долучитися до політичного життя – відомо також, що й з ПЦУ є кілька кандидатів у депутати до Львівської обласної ради. Зокрема, це настоятель храму в селі Сможе та настоятель бродівського храму.