Неділя, 22 Травня, 2022

Повітряна тривога застала в громадському місці: у Львові пояснюють, як діяти

У Львові доволі часто лунає сигнал про повітряну тривогу. Алгоритм дій, якщо ви вдома чи на роботі, зрозумілий. Проте що робити, якщо в цей час ви їдете в громадському транспорті, гуляєте по ТРЦ чи перебуваєте в певній установі? Більш детально про це читайте на сайті lvivyes.com.ua.

У громадському транспорті

Якщо це не електротранспорт (маршрутка, таксі тощо). Насамперед треба зауважити, що водії повинні додатково вас проінформувати про сигнал тривоги, а потім доїхати до найближчої зупинки, запропонувати покинути салон та самим дійти до найближчого укриття.

Однак, якщо транспорт знаходиться на кінцевій зупинці під час оголошення тривоги, то як пояснює Орест Олеськів (начальник управління транспорту Львівської міської ради), він повинен залишатися там до її закінчення. А якщо тривогу оголосили під час крайнього рейсу, то цей рейс зазвичай все ж виконується навіть під час тривоги, оскільки людям потрібно добратися до місця призначення чи проживання до початку комендантської години.

Якщо це електротранспорт. У «Львівелектротрансі» склали алгоритм дій, якого мають дотримуватися водії трамваїв та тролейбусів, якщо під час руху вмикається сигнал повітряної тривоги. Зокрема, водій електротранспорту зобов’язаний:

• зупинити транспорт на найближчій зупинці;

• за допомогою внутрішнього зв’язку транспорту повідомити про повітряну тривогу та окреслити план дій пасажирів (вийти та сховатися в найближчому укритті);

• відкрити всі двері транспорту та висадити пасажирів;

• відключити електроживлення транспорту від контактної мережі;

• закрити двері транспорту;

• сховатися у найближчому укритті.

Хоча й треба зазначити, що у Львові це створює певні проблеми, адже якщо весь електротранспорт одночасно зупиниться, то це заблокує всі вулиці та дороги.

У торговельно-розважальному центрі

У львівських ТРЦ сигнал про повітряну тривогу дублюють. Після цього магазини повинні зачинити, а продавці мають вийти в укриття. Усі відвідувачі також мають вийти і заховатися, про це проситиме охорона. Відвідувачі зазвичай ховаються або в надійних підвальних приміщеннях, що слугують укриттям, або в підземних паркінгах (як у ТРЦ Lviv Forum чи King Cross Leopolis).

В якійсь із установ

Якщо ви перебуваєте під час тривоги в такій установі, як банк, то касу та банк мають зачинити, а клієнтів попросити вийти з приміщення. Проте не всі львівські банки мають укриття, тож ви будете змушені ховатися в найближчих до нього укриттях чи сховищах.

Так само під час тривоги припинятимуть роботу сервісні центри в комунальних установах Львова, як-от ЛКП «Львівводоканал» чи АТ «Львівгаз».

Нагадаємо, сигнал «Повітряна тривога» ігнорувати не можна, адже він оголошується тоді, коли сили протиповітряної оборони сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку Львівської області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета, чи який населений пункт атакує літак, визначити важко, тож сирени лунають по всій області, а іноді й декількох областях одночасно.Також ДСНС у Львівській області пояснила, де найкраще ховатись у помешканні в разі бомбардувань, якщо немає можливості піти в укриття.