П’ятниця, 1 Липня, 2022

Опубліковано рейтинги кандидатів в мери Львова

Зараз у Львові досить інтенсивно обговорюють тему майбутніх виборів міського мера, пише “lvivyes.com”. Планувалося попередньо, що місцеві вибори у Львові мали б відбутися наприкінці жовтня, однак зараз говорять про можливість проведення довгострокових виборів у мери весною наступного року. 

Цими днями соціологічна агенція “Фама” оприлюднила рейтинги потенційних кандидатів на виборах міського голови, які оприлюднили в мережі. Зокрема, про рейтинг потенційних кандидатів у мери писало інтернет-видання zaxid.net. 

Інтриги щодо того питання, хто буде балотуватися на посаду львівського мера, вже немає, адже імена кандидатів були відомі ще впродовж жовтня. Деякі з кандидатів вже й почали розгортати повільно передвиборчу кампанію, а дехто – зайняв вичікувальну позицію. Так чи інакше, але соціологи вже провели опитування, результатами яких ми поділимося сьогодні з вами. 

У трійці найпопулярніших кандидатів – Садовий, Кошулинський і Синютка 

11

Так, соціологічні опитування показують, що найбільше голосів львів’яни сьогодні готові віддати за чинного мера Андрія Садового, довкола особистості якого цими днями точаться значні суперечки. Вся увага львів’ян прикута до судового розслідування, яке триває зараз над львівським мером. Про це ми розповідали раніше.  

Далі, на другому місці, опинився основний суперник чинного львівського мера на попередніх виборах Руслан Кошулинський (представник ВО “Свобода”), на третьому місці рейтингу за соціологічним опитуванням опинився колишній голова Львівської обласної державної адміністрації, народний депутат Олег Синютка, який тільки цього року покинув посаду очільника області у зв’язку з приходом нової української влади. Як пам’ятаємо, Олег Синютка склав свої повноваження одразу після того, як дізнався про те, що в виборах на посаду Президента України переміг Володимир Зеленський. 

Так, оприлюднені у вівторок, 29 листопада, результати соціологічного опитування, проведеного у Львові, свідчать, що наразі остаточно визначились зі своїм вибором трішки більше 40% львів’ян.  

Результати соціологічних опитувань в конкретних цифрах 

Результати соціологічних опитувань в цифрах сьогодні мають ось такий вигляд: 

 • за Андрія Садового готові проголосувати 36,8% виборців; 
 • за Руслана Кошулинського – 14% виборців; 
 • за Олега Синютку – 7,2% виборців; 
 • за громадського активіста Ігоря Зінкевича – 5,9% виборців; 
 • за колишню депутатку Оксану Юринець – 5,5% виборців; 
 • за мера Винників, що біля Львова, Володимира Квурта – 5,5%. 

Як бачимо, чинний мер і досі збирає велику кількість голосів від львів’ян, йому довіряє значна частина виборців. Непоганий рейтинг зібрав також Руслан Кошулинський. Решта кандидатів поки що знаходяться на однаковому більш-менш рівні і мають приблизно однакову довіру від львів’ян.

Хто ще і з якими шансами хоче спробувати перемогти у виборах на посаду мера? 

11111

Крім вищезгаданих політиків, які подали свої кандидатури на майбутні вибори у Львові, шанси отримати трохи більше 2% на виборах мають також кілька потенційних кандидатів. Їхні шанси в цифрах виглядають поки що ось так: 

 • кандидат Дмитро Добродомов (4,3% виборців),  
 • кандидат Володимир Гірняк (3,7% виборців),  
 • кандидат Ярослав Рущишин (3,4% виборців),  
 • кандидат Валерій Веремчук (2,4% виборців),  
 • кандидат Андрій Москаленко (2,3% виборців),  
 • кандидат Маркіян Мальський (2,2% виборців),  
 • кандидат Ігор Васюник (2,1% виборців).  

Це – ще сімка кандидатів на посаду голови міста Лева, які також хочуть спробувати свої сили на майбутніх місцевих виборах у Львові.  

Є ще один, щоправда, кандидат на посаду львівського мера, в якого поки що дуже низький рейтинг згідно з останніми соціологічними опитуваннями. Йдеться про кандидата від президентської партії “Слуга народу”, яка лише кілька місяців тому на парламентських виборах отримала голоси близько чверті львів’ян, на виборах мера наразі може розраховувати лише на 0,2% опитуваних виборців-львів’ян. 

Якою буде ситуація з виборами до міської ради у Львові? 

самопоміч

Також соціологи “Фами” з’ясували, за кого готові голосувати львів’яни на майбутніх виборах до міської ради.  

Як дослідили соціологи, найбільша за кількістю депутатів у Львівській міській раді є партія “Самопоміч” опинилася за результатами опитування тільки на четвертому місці. Соціологи запевняють, що за неї на наступних виборах готові проголосувати тільки 16,1% виборців.  

До трійки лідерів натомість входять інші партії: 

 • партія “Європейська солідарність” (23,2% виборців),  
 • партія “Голос” (19% виборців),  
 • партія “Слуга народу” (18% виборців). 

Якщо говорити про інші результати опитування, то більше 5% також мала б набрати партія “Свобода” з кількістю виборців у 7,7%, а також партія “Батьківщина” з рейтингом у 5,5%.  

Коли відбулися останні вибори мера у Львові і як це було? 

11

Львів’яни добре пам’ятають про те, що останні вибори мера Львова відбулися у листопаді 2015 року. Тоді Андрій Іванович Садовий переміг Руслана Кошулинського у другому турі виборів, тому немає нічого дивного в тому, що Руслан Кошулинський і досі залишається досить серйозним конкурентом для чинного львівського мера. Він і досі зберігає довіру своїх виборців, а до весни ситуація ще може перевернутися з ніг на голову, тому Андрію Івановичу є чого перейматися на майбутніх виборах. 

Якщо говорити про офіційні моменти, то офіційно термін повноважень Андрія Садового на посаді мера спливає восени наступного року.  

Заяви чинного мера Львова про те, що він більше не хоче бути більше мером 

11

Львів’яни дивуються з того, що Андрій Іванович, все ж, вирішив взяти участь у виборах, адже раніше мер неодноразово говорив про те, що більше брати участь у виборах мера Львова не планує. Тоді львівський мер говорив про те, що те, що не можна бути вічно мером Львова, вважав це неможливим, бо треба, щоб інші підходили. У львівського мера була чітка мета – збудувати місто, у якому хочеться жити. Про це неодноразово говорив Андрій Садовий журналістам під час численних інтерв’ю.  

Тоді Садовий не сказав, хто буде балотуватися в мери Львова від “Самопомочі” наступних виборів, але підкреслив журналістам, що такими будуть тільки найкращі представники від партії.  
Такі заяви, пригадаємо, звучали від львівського мера ще перед початком президентських виборів в Україні. Тоді Садовий планував також взяти участь у виборах, але в останній момент відкликав свою кандидатуру на користь іншого гравця політичної арени – Анатолія Гриценка. Можливо, мером Садовий тоді не хотів бути, бо бачив себе в майбутньому переможцем президентських виборів. 

Останні заяви від львівського мера про участь у виборах мера 

11

Кілька днів тому Садовий давав інтерв’ю журналістам, в ході якого його запитали про те, чи піде він на вибори мера, які невдовзі відбудуться у Львові. Однак на це питання відповіді Андрій Іванович не дав. Він вирішив заінтригувати львів’ян і сказав журналістам, що останнє слово від нього прозвучить тільки вже напередодні самих виборів, однак аж ніяк не швидше.  

Він вважає, що зараз будь-яка його заява може нашкодити громаді Львова, про що й розповів журналістам “Громадського”. Така сама інтрига стосовно питання на те, чи хоче він бути львівським мером, адже він відповів тільки, що хоче бути корисним для України.  

Кошулинський – цілком ймовірний переможець майбутніх виборів 

111111

Рейтинг Кошулинського, згідно з останніми опитуваннями, досить високий, тому у нього є всі шанси на перемогу в виборах на посаду мера Львова. 

Хто такий Руслан Кошулинський і коли він з’явився в політиці? У політику прийшов з приватного підприємництва. У 1996 році вступив у “Соціал-національну партію України”, яку пізніше перейменували на ВО “Свобода”. У 2001-2002 роках та 2004-2006 роках був помічником-консультантом народного депутата Олега Тягнибока. 

З серпня 2008 року обіймає посаду заступника голови ВО “Свобода”. 

У 2010-2012 роках очолював фракцію “свободівців” у Львівській міській раді. Пройшов у Верховну Раду VII скликання (2012-2014 рр.) за партійним списком “Свободи”, згодом був обраний віце-спікером парламенту. 

Пригадаємо, у листопаді 2018 року частина націоналістичних партій та організацій заявила про підтримку Кошулинського на виборах президента. 

Якщо говорити про статки Руслана Кошулинського, то за 2017 рік він задекларував всього 24 тисячі гривень. З точки зору особистого життя, він – гарний сім’янин, батько трьох донечок.  

Ярослав Рущишин – ще один конкурент для Садового? 

11

У Львові кажуть, що ще одним серйозним конкурентом для Андрія Садового може стати представник “Голосу”, нардеп Ярослава Рущишина, котрий має підтримку лідера партії Святослава Вакарчука та великий досвід громадської діяльності.  

Однак, фахівці запевняють, що Рущишин є недостатньо впізнаваним серед львів’ян, тому в цьому він дуже програє конкурентам, а також новачком у політичній діяльності, що робить неможливим навіть подання належної програми розвитку нашого міста.  

Володимир Квурт хоче стати мером Львова? 

1111111111

Одним із перших потенційних кандидатів на посаду міського голови Львова є чинний мер Винників Володимир Квурт. Чиновник розпочав свою передвиборчу кампанію ще на початку 2019 року. 

Все розпочалося з серії зовнішньої реклами під назвою “Великий Львів”. Далі передвиборча рекламна кампанія Володимира Квурта продовжилася окремим телепроектом, який отримав схожу назву. Мова йде про політичне ток-шоу “Говорить Великий Львів” – його фахівці також оцінюють як складову політичної рекламної кампанії Володимира Квурта. 

Володимир Квурт як мер Винників запровадив у місцевому управлінні безпрецедентну прозорість і відкритість. Чиновник заявив своїм депутатам про те, що готовий співпрацювати з усіма, незалежно від партійної належності, а також запровадив відеотрансляцію засідань міської ради. Мабуть, саме тому львів’яни з повагою ставляться до мера Винників і висловлюють йому також непоганий рівень довіри на майбутніх виборах мера у Львові. 

Андрій Іванович Садовий: більше 10 років на посаді мера Львова 

5

Львів’яни добре знають, що Андрій Садовий керує Львовом ще із 2006 року. Навесні 2019 року він брав участь у виборах президента, однак напередодні самих виборів зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Тоді ж він заявляв, що більше не братиме участь у виборах міського голови Львова, а зараз – інтригує львів’ян балачками про те, що всі карти розкриє пізніше. 

Також днями він покинув пост очільника “Об’єднання Самопоміч”, заявивши, що не можна бути одночасно мером і лідером партії. Це дуже важко, на думку Андрія Івановича, однак питання тільки в тому, чому таке Андрій Іванович зрозумів тільки після стількох років поєднання обох робіт. Тільки тепер Садовий зрозумів, що його покликання – це керування містом Лева.  

За його словами, він залишиться членом партії. Водночас, ім’я наступного лідера він теж не назвав. 

Пригадаємо, раніше Садовий говорив про те, що на “Самопоміч” чекає непросте внутрішнє перегрупування і нагадав, що партія формуватиме новий склад кандидатів на наступні парламентські вибори за принципом “відкритих списків”. За його словами, парламент доживає останні місяці, і політики визначаються зі “своїм майбутнім та потенційними новими попутниками”. 

Маємо те, що маємо – за рік до планових виборів міського голови експерти частково губляться у прізвищах ймовірних кандидатів. Питанням досі залишається, чи вибори мера не будуть відбуватися у Львові завчасно. Наприклад, навесні наступного року, а не восени 2020-го, як це передбачає українське законодавство.  

Однак поради фахівці львів’янам дають традиційні – незважаючи на те, хто ж буде таки балотуватися в мери, свій вибір треба робити свідомо. Для цього треба добре вивчити програми майбутніх кандидатів і визначити, хто ж стане найкращим керівником міста на найближчі роки. Пам’ятайте, що треба бути свідомими громадянами і містянами.