Понеділок, 4 Липня, 2022

Президент заявив про те, що в українських областях створять штаби оборони

Цими днями, одразу ж після ухвалення рішення про введення на певній території України воєнного стану президент Петро Порошенко заявив про те, що відтепер в українських областях будуть діяти штаби оборони. Штаби оборони буде створено в тих регіонах, які не охоплює дія закону про воєнний стан, розповідає сайт “lvivyes“.

Згідно з українським законодавством, у випадку введення в державі воєнного стану обов’язковим є створення в областях спеціальних військових адміністрацій. Однак на противагу цьому президент вирішив створити тут спеціальні штаби оборони з метою організації та підготовки територіальної оборони. До прикладу, ці установи будуть займатися питаннями перевірки резерву, перевірки можливостей щодо мобілізації, а також перевірки технічного стану. Окрім цього, Петро Порошенко під час одного з інтер’ю оголосив, що частину українських військ буде передислоковано і висунуто на кордон з метою у разі потреби організувати ефективний захист території держави. 

Тоді ж, під час інтер’ю, Петро Порошенко розвіяв хибну думку про те, що його повноваження на термін введеного воєнного стану буде розширено. Мова йде лише про пряму конституційну відповідальність президента, завдання якого – захистити свою державу. В цьому випадку глава держави діє згідно з статтею 106 Конституції України про виняткові конституційні повноваження оборони країни, зазначив Порошенко. 

Нагадуємо, що в межах прийнятого рішення про введення воєнного стану в особливому статусі опинилося десять областей України: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька та Херсонська. Військовий стан в Україні запроваджено на термін тридцяти діб від 26 листопада цього року.