Понеділок, 4 Липня, 2022

Усі – на мітинг! В'ятрович закликає українців захистити українську мову

Нещодавно “слуги народу” анонсували ще один свій “бездоганний” проєкт – № 2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти”. Його автором є представник партії “Слуга народу” Максим Бужанський. Що має на меті цей законопроєкт? А те, що у разі затвердження цієї пропозиції від “слуг” в українських школах не буде обов’язкового вивчення 80% предметів українською мовою. Збільшиться відсоток викладання навчального матеріалу мовою нацменшин. Усі ми чудово розуміємо, про яку мову йдеться насамперед.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, у понеділок, 13 липня, заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного роботи законопроєкт щодо змін у навчанні в закладах освіти українською мовою. Попри численні заборони багатьох фракцій щодо цього законопроєкту, попри негативні оцінки комітету та міністерств, Верховна Рада України все ж планує розглянути цей законопроєкт наприкінці цього робочого тижня. Таку позицію підтримав і голова ВР Дмитро Разумков, доручивши поставити в розклад засідання парламенту законопроєкт № 2362, передає radiosvoboda.

Таке рішення “слуг” викликало неабияке обурення у представників інших партій. Своє невдоволення також висловили і українці. Чимало громадян України вважають, що прийняття вищезазначеного законопроєкту – це пряма дорога до русифікації України. Зокрема, народний депутат України, представник партії “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович закликає людей, тих, кому не є байдужа доля української мови та України, прийти під стіни ВР та висловити свою незгоду з цим законопроєктом. 

Великий мітинг на захист української мови заплановано на 16 липня, день, коли мали розглядати це питання. Зовсім нещодавно з’явилась інформація, що розгляд законопроєкту про мову перенесли з 16 на 17 липня. Про це у соцмережі інформує колишній спікер Андрій Парубій.