Понеділок, 4 Липня, 2022

Олександр Тупицький – новий очільник Конституційного суду

Цими днями Конституційний суд України обрав нового голову – ним став Олександр Тупицький, повідомляє сайт “lvivyes.com”. Відповідне рішення було ухвалене в ході таємного голосування, яке відбулося у вівторок, 17 вересня.  

Олександр Тупицький – досить знаний в Україні правознавець, кандидат наук з державного управління. Суддею Конституційного суду України правознавець став у 2013 році за квотою Президента України. Впродовж останніх двох років – 2018 та 2019 – обіймав посаду заступника голови Конституційного суду України, а от цими днями став очолювати Конституційний суд, пише видання.  

За плечима Олександра Тупицького як юриста та правозахисника – перемога у номінації “Суддя господарського суду”. До того ж, Олександр Тупицький неодноразово отримував почесні грамоти за свою службу, відзнаки від Національної школи суддів України та від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Сьогодні Олександр Тупицький володіє почесною нагородою – нагрудним значком “Правосуддя і справедливість”.  

За кандидатуру Олександра Тупицького під час голосування віддало свої голоси 13 працівників суду. Перед тим очільницею Конституційного суду України була Наталія Шаптала, яку було звільнено з посади напередодні.  

Наталія Шаптала, попередниця Олександра Тупицького, очолювала цю посаду впродовж 2010-2019 років. Наталія Шаптала також досить знана в Україні юристка, кандидатка юридичних наук, родом з Донецька. Наталія Шаптала – хороший фахівець у вирішенні питань юридичного, адміністративного, кримінального та податкового права. Завдяки її праці сьогодні на книжковому ринку з’явилося безліч корисної літератури – наукових публікацій з цих питань.  

Пригадаємо, цими днями Володимира В’ятровича звільнили з посади голови Українського інституту національної пам’яті.