Вівторок, 19 Березня, 2024

Правила і способи зручного розташування меблів

Затишок в оселі та зручність залежать від облаштування кожної кімнати. Але для створення гарного та функціонального інтер’єру важливо дотримуватись універсальних правил та вимог щодо розташування меблів. Дізнайтесь, які фактори впливають на вибір методики облаштування приміщення, та ознайомтесь з покроковою інструкцією створення ергономічного простору.

Загальні правила розміщення меблів

Кожна квартира та приватний будинок унікальні за рахунок габаритів, розміщення вікон та освітлювальних приладів. Досвідчені дизайнери за допомогою комп’ютерного моделювання можуть запропонувати кілька цікавих варіантів облаштування будь-якої кімнати.

Але власники квартири можуть без сторонньої допомоги створити оригінальний інтер’єр. Спочатку необхідно вирахувати габарити кімнати та меблів. На папері накреслити зменшену копію приміщення, вирізати фігури, які повторюють форму меблів та відповідають обраному масштабу. Потім на накресленому макеті кімнати розташовують паперові меблеві конструкції, дотримуючись таких універсальних правил:

  • обирають ключовий елемент (найчастіше в спальні – це ліжко, у вітальні – телевізор, а в кухні – обідній стіл);
  • між меблями витримують відстань від 1,8 метрів, щоб мати можливість в подальшому вільно пересуватись;
  • у кутах розміщують невеликі шафи, стелажі або вазони, які не привертають до себе уваги.

Результат візуально оцінюють та у разі необхідності вносять корективи. Під час реальної розстановки меблів доречно прислухатись ще й до таких порад:

  • для візуального збільшення простору картини закріплюють на стінах якомога вище;
  • при наявності двох вікон, розміщених на різних стінах, доцільно використовувати дзеркала, які допоможуть візуально збільшити простір та додати світла;
  • у невеликих та вузьких кімнатах розташовують компактні меблі світлих відтінків, а ось штори мають бути щільними.

Способи розташування

Навіть дорогі і вишукані меблі можуть виглядати недоречними, якщо вони не поєднуються за стилем і кольором. Для створення функціонального та комфортного інтер’єру скористайтесь універсальними способами розстановки меблів:

  • Симетричний спосіб передбачає попарне розміщення меблів. Наприклад, якщо ви бажаєте купити крісло, обирайте одразу дві однакові одиниці. Далі визначте центральне місце в кімнаті, від нього в різні боки зробіть однакову відстань та поставте обрані предмети. В якості центрального елемента можуть виступати телевізор, картина або навіть кут. Парні предмети повинні бути однаковими або виконані в одному стилі.
  • Круговий спосіб передбачає розташування меблів по колу. У такому випадку в якості центрального елемента виступає люстра або стіл. Цей спосіб дозволяє використовувати меблі різних кольорів та стилів. Скористатись ним можуть львів’яни, оселі яких достатньо просторі. В маленьких кімнатах круговий спосіб розташування меблів буде недоречним, бо неможливо забезпечити достатню відстань між окремими предметами.

Крім цього, корисно взяти до уваги і такі поради:

  • використовуйте функціональні меблі;
  • обирайте тільки ті предмети, які необхідні для життєвого простору, від зайвих елементів відмовтесь;
  • не перевантажуйте кімнату, залишайте вільний простір в достатньому обсязі.
.,.,.,.