Понеділок, 4 Липня, 2022

Перша леді відвідала онкоцентр у Львові

Як відомо, цими вихідними до нашого міста з робочим візитом завітав Президент України разом зі своєю дружиною, розповідає сайт “lvivyes“. В межах візиту Марина Порошенко відвідала Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, де ознайомилася з його роботою. Після візиту Перша леді закликала українок, аби ті регулярно проходили медичні обстеження. 

Марина Порошенко в межах візиту до центру ознайомилася з результами реалізації проекту “Онкопревенція і сучасні протипухлинні технології”. Цей проект на Львівщині реалізовують Міністерство охорони здоров’я та Світовий банк, а на його виконання виділено 10 мільйонів доларів. 

Загалом, результати реалізації згаданого проекту поки що мають такий вигляд: 

  • створення в області 5 міжрайонних скринінгових центрів (завдяки скринінгу вдалося досягти до 30% покращення діагностики у ранній стадії раку грудної залози; шийки матки – до 75%.);
  • створення в області 2 експертних центрів. 

Зазначимо, що основною метою проекту є зниження смертності жінок від онкологічних захворювань шляхом створення моделі ранньої діагностики та впровадження сучасних методик лікування. Поки що статистика залишається досить невтішною: лише за минулий рік на Львівщині було зареєстровано понад 8,8 тисяч випадків онкологічних захворювань. 

Нагадуємо, що проект “Онкопревенція і сучасні протипухлинні технології” стартував ще у 2015 році, однак підготовка до нього тривала впродовж кількох років. Світовий банк обрав для реалізації проекту з боротьби з онкологічними захворюваннями Львівщину, ще в 7 областях України реалізовують проекти боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Найбільша проблема, з якою зіткнулися під час реалізації проекту на Львівщині, це відсутність необхідного медичного обладнання. Тому значна частина коштів (близько 90%) скерована саме на закупівлю обладнання.