Неділя, 22 Травня, 2022

П'ятеро львів'ян хочуть бути президентами України: хто балотуватиметься на цю посаду з наших земляків?

З 31 грудня 2018 року, відповідно до постанови ЦВК № 253, в Україні офіційно розпочалась передвиборча гонка між кандидатами у президенти – 2019. Реєстрація документів українців, які балотуються на пост Глави держави, триватиме до 8 лютого. Про це пише видання 032.ua.

Як повідомляє інформаційне агентство “lvivyes“, серед зареєстрованих кандидатів на пост Президента України та потенційних є чимало львів’ян. Відтак, станом на 24 січня, троє представників Львівщини вже подали документи у ЦВК, ще двоє є потенційними претендентами на пост Глави держави. 

Отож, серед кандидатів (офіційно зареєстрованих та потенційних) на пост Президента України претендують такі львів’яни:

  1. Андрій Садовий – чинний мер Львова. Про свою позицію “йти на вибори” заявив ще 5 місяців назад. Офіційну передвиборчу програму очільник Львова оприлюднив вже у січні цього року. Садовий робить акцент на зміцненні обороноздатності й захисті країни від РФ, технологічній модернізації, розвитку аграрного сектору та освіти. Андрій Садовий є офіційно зареєсторованим кандидатом у ЦВК.
  2. Дмитро Добродомов – Народний депутат України VIII скликання, лідер партії “Народний контроль”, журналіст зі Львова. Добродомов заявив, що новому поколінню потрібно буде передати “країну модернізовану, цивілізовану, успішну, мирну, без боргів та зі стабільними перспективами”. Офіційної передвиборчої програми у кандидата наразі немає. Дмитро Добродомов вже подав документи у ЦВК.
  3. Руслан Кошулинський – уродженець Львова, нардеп України VII скликання, заступник голови партії ВО “Свобода”. Об’єднані націоналістичні сили (“Правий сектор”, ОУН, Конгрес Українських Націоналістів, рух “С14”) обрали його єдиним кандидатом на президентських виборах 2019 року. Він планує впровадити судову реформу, контрактну армію та закон про місцевий референдум, а також – позбавляти депутатів мандату за пропуски засідань ВРУ без поважних причин. Офіційної передвиборчої програми у кандидата наразі немає. Руслан Кошулинський – офіційно зареєстрований кандидат.
  4. Святослав Вакарчук – відомий музикант зі Львова, фронтмен гурту “Океан Ельзи”. Минулого року співак взяв участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських заходах, де багато говорив про політику та майбутнє України, але так і не дав чіткої відповіді на запитання: буде він іти у президенти чи ні. Офіційної передвиборчої програми у кандидата наразі немає. Святослав Вакарчук – ймовірний кандидат.
  5. Іван Бубенчик – львів’янин, активіст Євромайдану, учасника російсько-української війни на сході України, командир батальйону “Захід-2”. Його називають “єдиним народним кандидатом у президенти”. Офіційної передвиборчої програми у кандидата наразі немає. Іван Бубенчик – ймовірний кандидат.

Зазначимо, станом на 24 січня у ЦВК є 13 офіційно зареєстрованих учасників виборів Президента України 2019 року, з яких більшість – кияни.