П’ятниця, 20 Травня, 2022

Президент підтримав введення воєнного стану: до чого готуватися українцям?

Нещодавно стало відомо, що Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. Це питання буде розглядати Верховна Рада України вже сьогодні, 26 листопада, інформує сайт “lvivyes“.

Президент вирішив підтримати введення воєнного стану в Україні в зв’язку з останніми подіями, коли росіяни захопили українські кораблі при виході з Керченської протоки 25 листопада. До слова, в нашій державі за час незалежності воєнний стан ще не вводили. Військовим положенням називають правовий режим, який вводять в країні у випадках збройної агресії проти неї, напади, а також, якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави.

Згідно із українським законом, керівництво державою переходить до військового командування, яке разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму.

Вибори президента, вибори у Верховну Раду, у Верховну Раду АР Крим, та органи місцевого самоврядування під час воєнного стану проводитися не можуть.  Зміна Конституції України і Конституції АР Криму будуть заборонені.

При введенні воєнного стану обмежується ряд прав громадян країни. Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Воєнний стан передбачає, що військове командування та інші органи влади отримують право оголосити трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт.

У разі необхідності, закон дозволяє примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.

Детальніше про всі обмеження, пов’язані з введенням воєнного стану, читайте в українському законодавстві.