Середа, 6 Липня, 2022

Львів'янин навчився заправляти машини сигаретами

27-річний хлопець намагався перевезти сигарети через митницю в паливному баці машини. Виявили правопорушника на “зеленому коридорі”  в пункті пропуску “Шегині”. Далі розповість “Lvivyes”.

Мешканець Львівщини хотів перевезти через польський кордон контрабанду – 200 пачок сигарет. Тютюнові вироби він сховав у бак автомобіля з надією, що там перевіряти ніхто не буде. Однак під час огляду автівки виникли деякі підозри і автомобіль “Сітроен” відправили на поглиблений огляд. До огляду була долучена службова собака породи англійський кокер спаніель. Саме вона віднайшла незаконний товар в машині 27-річного правопорушника.  

За Митним кодексом України, ч.1 ст. 483 такі дії мають ознаки порушення митних правил. За цим фактом було складено протокол про порушення митних правил.

Автомобіль “Сітроен” та 200 одиниць знайденого товару вилучили. Невдовзі мають встановити їх вартість та скерувати цю справу до суду.

Також за даними прес-служби ГУ ДФС у Львівській області випадки з незаконним перевезенням товару з Польщі стали значно частішими. Цього місця в пункті “Краковець – Корчва” були спроби перевезти 200 одиниць технічних засобів: планшети, ноутбуки, телефони та інше. 

На тому ж таки пункті митники виявили українця, який автівкою “Mercedec-Benz” хотів перевезти тонну продуктів, серед яких майже 1000 пляшок пива.

А на пункті “Рава-Руська – Гребенне” було виявлено понад 700 одиниць незаконно перевезеного одягу.

Правопорушники вдаються до різних заходів, аби незаконно переправляти товар в Україну.

Перевізники цигарок часто посипають перцем та кроплять оцтом цигарки, щоб замаскувати запах тютюну.

Але спрацьовує це не завжди і частенько незаконні перевізники лишають і без товару, і без машини.

Ось список основних товарів, які дозволено перевозити без декларування з Польщі в Україну особам, які досягли 18-річного віку:

  • 5 літрів пива, 2 літри вина, не більше літра міцних алкогольних напоїв (зі вмістом спирту більше, як 22%)
  • 200 сигарет (10 пачок) або 250 грамів тютюну;
  • не більше 5 найменувань такого самого лікарського засобу;
  • до 10 000 євро ;
  • техніку загальною вартістю не більше 500 євро та вагою 50 кг;
  • фрукти/овочі – по 5 кг;
  • чай, кава,шоколад – по 1 упаковці.

Всього можна набрати загальною сумою не більше 200 євро.

Якщо ж на продукти харчування немає чека, їх вартість буде визначена працівниками поліції.

І не забувайте, що ситуація з перевезенням продуктів з України в Польщу дещо інша. Кількість, вага та загальна сума на українському кордоні відрізняється від польского.