Понеділок, 15 Серпня, 2022

ГПУ відкрила справу на львів'янку Софію Федину за різке відеозвинувачення Президента України

На цьому тижні у міжмережжі з’явилось відео, у якому дві українські жінки відкрито та агресивно звинувачують Президента України у неправильності його дій та прямо обговорюють те, як його хотіли б вбити. Ці дві активістки: Софія Федина – народна депутатка України, представниця партії “Європейська Солідарність” та Маруся Звіробій (Олена Самбул) – волонтерка. На це вже відреагувала Генеральна прокуратура України (ГПУ) та щодо народної депутатки, львів’янки Софії Федини відкрила кримінальне провадження, передає Українська Правда.

Як інформує “lvivyes“, генпрокурор України Руслан Рябошапка підтвердив факт розслідування кримінальної справи, в якій фігурує нардепка Софія Федина. Також народну обраницю за цей вчинок засудила чимала кількість інших парламентарів. Хоч загалом позиції народних депутатів, як і простих громадян, розділились: хтось не зрозумів такого вчинку від пані Федини, інші ж – цілком і повністю її підтримали. Наприклад, депутат від “Слуги народу” Олекандр Качура на своїй сторінці у Facebook засудив дії народної обраниці та повідомив, щоб Федині передали номер кримінального провадження, яке було відкрито щодо неї через цю ситуацію:

“Передайте хтось Звіробій і Федині номер кримінального провадження (42019000000002276) щодо їх закликів до вбивства людини і повалення державної влади.”

Нагадаємо, 26 жовтня Президент України Володимир Зеленський побував у Золотому, де зустрівся з ветеранами-добровольцями. У них розмови не вийшло. Зокрема, у міжмережжі Зеленського засудили за неприпустиму манеру спілкування з воїнами. Саме це стало причиною різкого відеозверенення Федини-Звіробій. Відео можна переглянути тут. Одразу після цієї ситуації на жінок посипалось море погроз і негативу. Так, наприклад, у інтерв’ю у стінах Верховної Ради України Софія Федина зазначила, що їй надійшли погрози, що мовляв її чекає доля Катерини Ганзюк. Щодо цього народна депутатка вже подала від себе заяву у ГПУ.

.