Понеділок, 23 Травня, 2022

На замітку львів’янам: прогнозування сонячної та вітрової енергії в Україні

За останні декілька років (від початку 2018) в Україні спостерігається доволі потужний розвиток сонячних електростанцій. Показник, який зріс на 5 ГВт, обумовлений зменшенням витрат на різноманітні фотоелектричні технології, а також вигідною тарифною схемою.

Сонячна радіація в Україні: її рівень 

Найвищий рівень сонячної радіації спостережено на півдні України. Там сонячне випромінювання становить більше 1500 кВт на один квадратний метр.

На рівень сонячної радіації значно впливає погодна система. Отже разом із цим змінюється і потужність сонячної електростанції й кількість електроенергії, яка виробляється впродовж одного дня. Саме тому зараз дуже важливо правильно прогнозувати будь-які зміни у виготовленні електричної енергії, адже Україна з кожним роком все більше постачає сонячну енергію у свою національну мережу. Тому все частіше фахівці звертають увагу на прогнозування сонячної та вітрової енергії.

Що таке сонячний прогноз?

Сонячний прогноз – це прогнозування змін кількості енергії на декілька годин вперед. Саме такий тип технологій є важливим для того, щоб енергосистема України успішно збільшувала частки енергетики. Точний прогноз допоможе визначити вартість електрики на день вперед. Крім цього, за допомогою цього можна передбачити ставки, зменшення дисбалансу та штрафів, які почнуть працювати з з січня 2021 року.

Також правильні сонячні прогнози важливі для того, щоб оцінювати всі можливі зміни у кількості виробленої електроенергії. 

Методи сонячного прогнозування

Існує декілька видів технологій за допомогою яких можна виробляти точні прогнози для сонячних електростанцій України. Комбінація вищезгаданих технологій допоможе здійснити прогноз сонячного випромінювання, який базується на моделюванні сонячної радіації. Проте вибір методу залежить від інтервалу часу, за який потрібно спрогнозувати надходження радіації сонця. 

Майбутнє сонячної енергії в Україні: від чого воно залежить?

Сонячна та вітрова енергетика потребує найсучасніших технологій, проте це забезпечує їхню ефективність та високу екологічність.

Крім цього, такі електростанцї здатні  значно зекономити ресурси різноманітних компаній та можуть їх зробити по-справжньому незалежними від постачальників. 

Крім цього, діяльність сонячних та вітрових електростанцій вирізняється своєю ефективністю, продуктивністю та стабільністю.

Саме тому низка компаній вже давно використовує таке альтернативне джерело енергозабезпечення, адже подібне рішення є запорукою швидкого та якісного, а головне прибуткового просування бізнесу.

В Україні є низка компаній, які займаються електропостачанням. Однією з таких є компанія «Вема Захід», яка займається проєктуванням та монтажем систем зовнішнього та внутрішнього електропостачання, обслуговуванням електроустановок та будівництвами сонячних та вітрових електростанціц. Крім цього «Вема Захід» розробляє прогнози генкрації енергії СЕС та ВЕС. Компанія вже більше вісімнадцяти років пропонує українському ринку свої послуги та за цей час заслужила велику довіру.