Неділя, 22 Травня, 2022

Вчимося правильно вибирати гальмівні колодки для автомобіля. Львів’яни, це важливо!

Спроби розібратися, які гальмівні колодки найкраще підходять для вашого транспортного засобу, можуть бути такими, що розчаровують і відніматимуть багато часу, враховуючи різноманітність вибору. Пошук по запиту «кращі гальмівні колодки» в Google надасть вам тисячі посилань на статті, сайти, рейтинги топ-10 і спонсоровані бренди, які можуть бути для вас марні.

Короткий опис стандартних гальмівних колодок

Отже, як же дізнатися, які колодки гальма купити? Давайте почнемо з однієї основної заяви: не існує такої речі, як універсальні гальмівні колодки. В цьому випадку потрібно спочатку зрозуміти, що вам потрібно конкретно для автомобіля, і лише потім вибрати правильну колодку для оптимального застосування.

Від 75% до 80% працюючих львів’ян використовують свої автомобілі для поїздок на роботу і з роботи. Через це майже всі виробники транспортних засобів встановлюють гальмівні колодки, які відповідають стандартам безпеки і є економічними (тобто більш дешевими). Це означає, що їхня увага зосереджена на зниженні шуму, вібрації, різкості і запиленості. Це те, що дійсно потрібно будь-якому мандрівникові від гальмівних колодок з додаванням зменшеної кількості пилу.

Визначення критеріїв

  • Рівні шуму, вібрації, жорсткості: міра того, скільки шуму і вібрацій відчуває гальмівна колодка при додаванні тиску в гальмівній системі. Різкість – це те, наскільки грубим або неприємним є натискання на педаль гальма і відчуття від педалі.
  • Рівні пилу: скільки пилу на гальмівних колодках прилипає до колеса, роблячи його на кілька відтінків темніше, ніж звичайно.
  • Всепогодні характеристики: як гальмівна колодка працює в сухому, вологому, брудному, спекотному або холодному середовищі. По суті, все, що кидає в нього мати-природа.
  • Профіль тертя: як тертя гальмівної колодки змінюється в залежності від температури. Це також показник того, яке зусилля потрібно прикласти до педалі, щоб підтримувати той же рівень тертя в умовах високоенергетичного гальмування.
  • Холодний і гарячий прикус: наскільки хороший рівень тертя, коли гальмівна колодка холодна або гаряча.
  • Максимальна робоча температура: яка температура, при якій гальмівна колодка може працювати, перш ніж вона вийде з ладу і стане небезпечною у використанні.
  • Термін служби ротора: як довго працює ротор при використанні гальмівної колодки.

Що дійсно потрібно вашому стилю водіння

Ви не можете отримати все найкраще в одному. Наприклад, якщо вам потрібна подушка з мінімальною кількістю пилу, вона може мати дуже високу робочу температуру. Якщо вам потрібна прокладка з відмінним прикусом при високих температурах, у неї може бути високий рівень NVH при низьких температурах. У цьому випадку вам потрібно буде зрозуміти, які характеристики слід шукати для вашого типу водіння.