Понеділок, 4 Липня, 2022

Як вибрати автомобільний амортизатор УАЗ?

Підвіска легкової, вантажної або будь-якої іншої машини — важливий елемент що забезпечує комфорт і безпеку пересування. Використання амортизаторів допомагає гасити коливання, коли колесо потрапляє в яму на дорозі. Вони покликані стабілізувати крен автомобіля на поворотах. Вони балансують положення транспортного засобу на нерівній дорозі що актуальна для України.

Будь-який вузол і агрегат автомобіля має обмежений термін роботи. Згодом потрібна заміна зношених деталей. Частіше страждають елементи ходової системи. Для ремонту важливо підібрати якісні амортизатори для конкретної марки та моделі машини.

Які деталі доступні водіям?

Сьогодні на прилавках магазинів водіям доступні три типи амортизаторів. Газова, газомасляна та масляна модель. Всі вони мають порожнину з мастилом. Остання необхідна для зменшення тертя рухомих деталей. В іншому випадку вони швидко зносяться.

Сьогодні подивитися передній амортизатор УАЗ та інші деталі підвіски УАЗ вот тут zapchasti.ria.com не складе проблем. Тут зібрані пропозиції звичайних автолюбителів, автомагазинів та виробників з усіх регіонів України. Тут можна купити нову або стару продукцію вигідно у звичних умовах. Використовуючи функціонал сайту, багато водіїв, повністю розв’язали проблеми з ремонтом і утриманням машини.

Амортизатор масляного типу

Це класична модель з найпростішою конструкцією. Вона використовується на більшості машин. Це порожниста деталь, наповнена маслом що нагадує циліндр усередині якого рухається поршень. Для приведення останнього в рух використовується шток з відкаліброваним клапаном. Завдяки цьому робоча рідина повільно проходить всередині амортизатора не затрачаючи додаткову енергію.

До переваг масляного амортизатора УАЗ варто віднести:

 • Запасна частина популярна. Такі моделі встановлюють на більшість імпортного та українського транспорту.
 • Деталь недорога. Проста конструкція дозволила виробникам зменшити виробничі витрати.
 • Має солідний робочий ресурс. Заміна якісного амортизатора рідка потрібна раніше 60000 км пробігу.
 • Забезпечує комфорт людям в салоні. Завдяки якісному гасінню коливання на нерівних дорогах водій і пасажири відчувають себе комфортна в автомобілі.

Але має деталь певні недоліки. Вони пов’язані з низкою параметрів амортизатора. До вагомих мінусів автолюбителі відносять:

 • Низьку продуктивність. Регулярне переміщення по нерівних дорогах призводить до закипання робочої рідини. В результаті амортизатори швидко зношуються і ламаються.
 • Швидке перетікання масла. Це відбувається через повітряну компресійну камеру, що знижує тиск. Через це погіршуються основні параметри амортизатора.
 • Зміна структури масла на холоді. Мастило швидко гусне при низьких температурах. Через це сповільнюється перетікання робочої рідини в циліндрі. Це робить підвіску максимально жорсткою.

Також до мінусів можна зарахувати роботу суто на стиск. Для повернення штока в початкове положення використовується додаткова пружина.

Моделі з газовими підпорами

Такий амортизатор УАЗ заповнений не тільки маслом, а й стисненим газом. Спеціальна конструкція деталі не дозволяє різним компонентам контактувати. Усередині полого циліндра передбачений поршень, шток і зворотний клапан. Циліндр розбитий на 2 камери. У додатковому резервуарі знаходиться газ, закачаний під тиском 3 атмосфери.

До переваг газового амортизатора варто віднести:

 • Знижене навантаження. У газоподібному середовищі краще відводиться зайве тепло від масла. Коштом цього робоча рідина не перегрівається. Це дозволяє довше експлуатувати амортизатори на нерівній дорозі.
 • Різноспрямовану роботу. Поршень усередині циліндра може спрацьовувати як на стиск, так і розтягнення.
 • Якісну роботу на морозі. Газ не густіє в холод. Завдяки цьому амортизатор зберігає початкові параметри.

Але є у газового амортизатора недоліки:

 • Деталь дорожче масляного аналога. Це пов’язано зі складною конструкцією циліндра.
 • Низька ефективність на нерівних дорогах. Деталь частково гасить коливання при їзді по сильних нерівностях.
 • Мінімальний термін служби. Це обумовлено конструктивною складністю деталі.

Двотрубна газонаповнена деталь

Це найскладніша конструкція амортизаторів, які використовуються на легкових автомобілях. Один відсік призначений для змащення і руху поршня. Там же знаходиться шток і клапан. Основне завдання останнього — з’єднати два контури з маслом і стисненим повітрям.

Коли поршень здавлюється він діє на масло, яке клапаном перенаправляється в резервуар з повітрям. Зворотний процес має на увазі рух штока вгору і створення мінімального тиску в масляній камері. Це необхідно для повернення робочої рідини в перший відсік.