Неділя, 3 Липня, 2022

В Україні пропонують впровадити 10-денну відпустку для молодих татусів: подробиці

У Верховній Раді зареєстрували законопроект “Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про відпустки”, який передбачає дозвіл брати чоловікам 10-денну оплачувану відпустку після народження дитини. Про це пише “Укрінформ”, інформує 032.ua.

Як повідомляє “lvivyes“, інформацію про даний законопроект оприлюднили на офіційному сайті парламенту. Авторами цієї ініціативи є 13 народних депутатів Ураїни, серед яких: Оксана Білозір, Віктор Кривенко, Олена Ледовських, Леонвіж Ємець, Павло Кишкар та ін. За їх словами, така постанова дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю та сприятиме догляду за новонародженим. Крім того, це допоможе сім’ї краще адаптуватись до ситуації, викликаної народженням дитини. Автори законопроекту підкреслюють, що основною метою закону є вдосконалення інструментів сімейної політики для забезпечення доступності рівних можливостей догляду за новонародженою дитиною.

До слова, питання відпустки батька по догляду за малюком одразу після його народження на законодавчому рівні успішно реалізують у багатьох країнах Європи, зокрема:

  • Норвегія – країна надає два тижні додаткової, повністю оплачуваної відпустки батькові, щоб побути із сім’єю після народження дитини;
  • Ісландія – згідно із законодавством цієї країни, чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на три місяці нарівні з жінкою, у часі якої йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку;
  • Велика Британія – тут батько дитини має право провести до двох тижнів із дитиною зі збереженням зарплати до 90%;
  • Португалія – країна зобов’язує законом батька провести з дитиною 5 днів в оплачуваній декретній відпустці, а за порушення свого обов’язку на батька навіть накладають штраф. 

Крім вищезазначених позицій, що мають посприяти прийняттю цього законопроекту в Україні, автори ініціативи наводять дані міжнародної організації Save the Children, за якими Україна перебуває на 78-му місці серед країн світу за рівнем материнського комфорту, тому своєю пропозицією народні депутати пропонують значно підвищити цей показник.