Четвер, 7 Липня, 2022

Гладковський постачав неякісну сталь для української бронетехніки

ДП “Львівський бронетанковий завод” закупив сталь для БТР і БММ, яку під час випробувань експерти не визнали кулестійкою, пізніше підприємство передало її Міноборони.

Про це йдеться в ухваліСолом’янського районного суду щодо справи про розкрадання Укроборонпрому сином першого секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорем, передає видання UA1.

Як інформує видання “lvivyes“, 28 грудня 2015 року Міноборони України підписало з ДП “Львівський бронетанковий завод” договір щодо поставки двигунів та коробок. Однак постачали запасні частини і комплектуючі без відповідних документів.

Водночас у 2014-2015 роках “Львівський бронетанковий” закупив сталь ARMSTAL-500 для виготовлення корпусів БТР-3Е, БТР-4, ББМ “Дозор-Б”.

Зазначається, що у ході випробувань бронетехніки броньовані сталеві листи, що начебто закупило підприємство, не відповідали європейським вимогам і мали сумнівне походження.

Листи не мали антикорозійного покриття, були без номеру виплавки сталі, без індивідуального маркування номеру листа броньованої сталі та зображення направлення прокату листа про його виготовлення на заводі.

У результаті досліджень експерти встановили невідповідність хімічного складу броні заявленим характеристикам.

Тобто, службові особи ДП “Львівський бронетанковий завод”, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, незаконно та безпідставно провели оплату матеріалів для виготовлення бронетехніки, які фактично на ДП “Львівський бронетанковий завод” поставлені не були.

Додамо, шо журналісти “Наших грошей” провели розслідування про те, як оточення чинного Президента України розкрадає сотні мільйонів гривень оборонно-промислового комплексу України. Безпосереднім учасником корупційної схеми вони вважють сина заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олега Гладковського.