Четвер, 7 Липня, 2022

У великій кількості інфікувань на Львівщині чиновники звинувачують Супрун

Львівська область сьогодні в лідерах за кількістю випадків захворювань на COVID-19, пише сайт lvivyes.com. З кожним днем випадків тільки більшає, карантинні умови вже послабили і багато-хто розслабився і забув про елементарні правила поведінки під час пандемії. Однак у чиновників своє бачення ситуації: в такій кількості захворювань винне не байдуже ставлення львів`ян до карантинного режиму, а Уляна Супрун та її діяльність на посаді міністерки охорони здоров`я.  

Говорили-балакали, сіли та й заплакали 

1

Днями колишній народний депутат Ігор Шурма зробив гучну заяву, звинувативши Уляну Супрун буквально у ситуації, яку маємо сьогодні, а численні кроки у реалізації медичної реформи в країні взагалі назвав незаконними. 

“Якщо говорити про діяльність екс-міністра охорони Уляни Супрун, то я навмисно не вживаю слова “медична реформа”, оскільки немає рішення Коституційного суду щодо законності цих законопроєктів”, – заявив Ігор Шурма. 

На думку чиновника, сьогодні українська система охорони здоров`я просто не може вистояти під натиском хвороби саме через діяльність колишньої міністерки.  

Поширення коронавірусу продовжується через те, що ліквідували санепідслужбу і поліклінічну службу? 

2

Так, деякі політики вважають, що саме через те, що Супрун, фактично, ліквідувала санепідслужбу та поліклініки в країні і пацієнти просто втратили можливість контакту з лікарями первинної ланки, зараз маємо на Львівщині таку прикру ситуацію з шаленим приростом випадків коронавірусу та важкої пневмонії. Мовляв, саме через діяльність Супрун сьогодні почастішали випадки загострення гострих респіраторних захворювань і випадків запущеної пневмонії, а звідси – смертності від перелічених захворювань.  

Та й саме поширення коронавірусу, на думку екс-депутата, це тільки яскравий приклад того, що медична реформа насправді нічого не принесла – мовляв, з кожним роком пацієнти все рідше звертаються за допомогою до медиків, адже не бачать користі від скайп-спілкування з лікарями або ж консультацій по телефону.  

При цьому колишній нардеп запевняє, що не звинувачує ані пацієнтів, ані лікарів, – мовляв, всьому винна лише система, в яку їх, по суті, загнали.  

Звісно ж, чиновник може робити такі заяви, однак чи доцільно звинувачувати у всьому колишню міністерку охорони здоров`я? Особливо якщо пригадати, якою була ситуація з дотриманням карантину на Львівщині – численні порушення режиму, відкрите нехтування елементарними правилами поведінки в часі пандемії – дріб`язок, не вартий уваги? Очевидно, що для чиновників – ні, бо ж вони, на їхню думку, зробили все для того, щоб захворювання припинило поширюватися країною.  

3

Зазначимо, що результати халатності мешканців Львівщини до умов карантину та обмежень вже не можуть не засмучувати: днями область вийшла в лідери за показниками кількості підтверджених випадків інфікування COVID-19. 

Далі буде…