Середа, 6 Липня, 2022

5 років від початку Революції Гідності: думка львів'ян про зміни в Україні за цей час

21 листопада 2018 року вся Україна вшановувала річницю Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме 21 листопада вважають початком Революції Гідності, адже у цей день у 2013 році розпочався Євромайдан. Тоді свідома українська молодь, справжні патріоти своєї землі, вийшли на Майдан у Києві, аби виявити незгоду з тодішнім рішенням уряду Азарова щодо євроінтеграції та позицією президента Януковича. Вшанував цю історичну дату і Львів. Тут пройшло чимало тематичних заходів, що присвячені чорним сторінкам сучасної української історії. Також у ці дні кореспонденти львівських ЗМІ питали у перехожих про їх думки щодо змін в Україні опісля початку Революції Гідності та у ході війни. Думки були різні.

Як повідомляє “lvivyes“, значна кількість опитаних респондентів зазначила, що країна змінилася у гіршу сторону, адже зловмисники, які розганяли Майдан досі не покарані, а при владі – старі обличчя й олігархи. Деякі люди акцентували увагу на тому, що на даний час в Україні війна – і це найбільша проблема нашої держави на сьогодні, яку потрібно якнайшвидше завершити. Інша половина львів’ян схильна бачити позитивні зміни: зростання громадянської активності та свободи слова, незалежності в думках та покращення стосунків з Європою (у тому числі безвізовий режим). Зокрема , таке опитування провів кореспондент сайту 032.ua., про деталі якого можна дізнатись з відео.

Також у листопаді цього року було проведено опитування щодо змін в Україні після Революції Гідності серед експертів-політологів України. Інформацію оприлюднили фахівці Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва. Зокрема, близько 80 експертів вважають, що до цілей Майдану, які уже досягнуто є курс на євроінтеграцію, підписання Угоди про асоціацію з ЄС, отримання безвізового режиму, повалення влади Януковича і часткове оновлення політичних еліт. Водночас політологи підкреслюють, що після Революції Гідності не вдалося “перезавантажити” систему влади, забезпечити прихід нових еліт та люструвати старі. Також, що головне, не було проведено систематичної боротьби з корупцією, не відбулося деолігархізації влади, системної реформи правоохоронних органів і судочинства, а також не досягнуто економічного зростання і не покарано представників попередньої влади за злочини проти Майдану.

Найбільш болючими та масштабними наслідками Майдану вважають тисячі смертей українських патріотів, тисячі поранених людей, дітей внаслідок агресивних дій з боку Росії. Також до негативних наслідків Майдану відносять втрату Україною територіальної цілісності, окупацію Криму та Донбасу. При цьому експерти відзначають: до цього призвів не сам Майдан, а реакція Росії на революційні події в Україні і її бажання скористатися тимчасовою слабкістю української держави. Крім того, окремі експерти цілком і повністю покладають вину у сьогоднішній ситуації в державі на владу, зокрема – на злочинні дії П. Порошенка та його поплічників проти власного народу.