Понеділок, 4 Липня, 2022

Мальський закликає нового очільника поліції Львівщини піти з посади

Кілька днів тому у Львівській області дуже “нашуміла” історія, коли поліцейські із застосуванням сили розігнали та заарештували ветеранів та працівників шахти. Люди вийшли на протест проти російського вугілля у Львівській області, пише сайт “lvivyes.com”. 

Чому Мальський закликає Віконського піти з посади? 

Віконський

Таке застосування сили до мітингувальників не пройшло осторонь. Суспільство обурене, адже в загальному підсумку було затримано більше двадцяти осіб – ветеранів АТО та працівників шахти. До того ж, стало відомо, що напередодні адміністрація шахт погрожувала працівникам, які вийшли на протест, шантажували невиплатою зарплат.  

Новообраний голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський не міг не відреагувати на таку скандальну ситуацію. Ситуацію щодо силового розгону протестувальників на Львівщині заслухали під час апаратної наради у стінах Львівської ОДА сьогодні, 24 вересня. Завітали на апаратну нараду до стін адміністрації і місцеві активісти, які прийшли на захист народу, стверджуючи, що раніше поліція області завжди була близькою до свого народу. 

Після заслухання подробиць ситуації Маркіян Мальський звернувся із закликом покинути посаду до керівника поліції Львівської області Василя Віконського. Такі ж заклики пролунали і від сторони активістів – учасників наради. Попри те, що Мальський підтримує поліцію, він переконаний, що поліція має бути близькою до народу, а заходи, яких вжили представники місцевих правоохоронних органів, були надмірними.  

Завершилася апаратна нарада тим, що активісти проводжали очільника поліції Львівської області вигуками “Ганьба!” в спину.  

Реакція Віконського на заклики про звільнення 

Василь Віконський відреагував на заклики зі сторони Мальського та активістів, відмовивши у написанні заяви про звільнення з посади очільника поліції Львівської області. Віконський наголосив на тому, що цю посаду йому призначили згідно з наказом голови Національної поліції України, а відтак звільнити його можуть лише за наказом.  

Також Василь Віконський зазначив, що піде зі своєї посади тільки в тому випадку, якщо 25% мешканців Львівської області висловлять свою недовіру йому. При цьому очільник поліції області визнав привселюдно те, що саме він дав наказ “розблокувати” вагони з російським вугіллям.  

Зазначимо, що Василь Віконський очолив Національну поліцію Львівської області тільки на початку вересня цього року. До того він працював очільником поліції Хмельницької області, працював в “Беркуті”. Власне, сам факт, що Віконський тривалий час був працівником скандального “Беркуту”, спочатку дуже обурював львів’ян, які не хотіли бачити його на цій посаді і вимагали проведення громадських слухань, на яких хотіли обговорити кожного кандидата на цю посаду.  

Пригадаємо, новообраного голову Львівської ОДА вже пікетували біля стін адміністрації львів’яни, обурені будівництвом цинкового заводу та сміттєпереробного комплексу на Пластовій.