Четвер, 23 Червня, 2022

Чим особливий прозорий шифер і де його використовують?

Прозорий шифер – порівняно новий покрівельний матеріал. Він зміг доволі швидко посісти гідне місце на будівельному ринку матеріалів. До більш звичного нам шиферу, зробленому з цементу і гіпсу, такий покрівельний матеріал має доволі віддалений стосунок. Схожість полягає лише у формі листів і хвилястому профілі. Якщо вам потрібен якісний гарний матеріал, перегляньте сайт: https://www.modernpl.com.ua/prozoryj-shyfer прозорий шифер Львів там представлений у різних варіантах.

Прозорий шифер може бути різного кольору (бронза, коричневий, металік, помаранчевий, червоний, синій, жовтий, зелений, молочний). Також – із різним коефіцієнтом світлопропускання (тобто від прозорого до матового). Спеціалісти Сотекс Трейд проконсультують вас щодо вибору, зважаючи на ваші потреби й побажання.

Прозорий шифер ПВХ ONDEX Опал 1095 х 3000: продаж, ціна у Харкові. шифер, ондулін від "Интернет-магазин "Все для кровли"" - 291315684

Переваги полімерного шиферу

 • нучкість, еластичність – це дозволяє створювати різні архітектурні форми;

 • Міцність (можна навіть проїхати зверху на автомобілі – і прозорий шифер швидко відновить свою первинну форму);

 • Термін служби матеріалу до 30 років;

 • Доволі легкий монтаж, адже лист 2 м може важити від 2 кг. До того ж він не ріже руки, на відміну від стільникового полікарбонату;

 • Антивандальний матеріал, тобто не боїться граду, снігового навантаження, кислотних дощів, падіння бурульок і інших непередбачених об’єктів, що прилітають під час сильного вітру;

 • Група горючості Г1 – він може загорітися, але не підтримує горіння;

 • Естетичний і приємний на вигляд;

 • Коефіцієнт прозорості до 95%, що дозволяє заощаджувати на електриці;

Щодо основних недоліків, то можна виділити хіба крихкість при суттєвих мінусових температурах. Тому не рекомендується ходити по прозорому шиферу під час морозу.

Де застосовується прозорий шифер?

 • промислове будівництво (ангари, цехи, куполи) для економії на освітленні;

 • нестандартні, закруглені конструкції;

 • дачне будівництво – навіси, альтанки, прибудови тощо;

 • теплиці, парники, паркани;

 • кафе, стадіони, оранжереї, ботанічні сади;

 • басейни, автостоянки, АЗС, павільйони та інші об’єкти.

Як встановити прозорий шифер: поради

 1. Рекомендований кут нахилу не менше 10 градусів.
 2. Попередньо ознайомтеся з радіусом вигину перед монтажем (це є в документації виробника). Це потрібно, щоб уникнути тріщин і швидкого зносу. Зазвичай радіус вигину не повинен бути менш як 2,5 м.
 3. Уважно вважайте на витрату матеріалу, додавайте 10-15% на розкрій і перекриття.
 4. Якщо обрешітка виконана з металу, то рекомендується пофарбувати її у світлі тони, щоб уникнути сильного нагрівання. Також можна обернути фольгою чи використовувати дерев’яну обрешітку.
 5. Укладайте листи від низу до верху, хвиля має перпендикулярно рейкам обрешітки. Завдяки цьому вдасться уникнути затримання води на даху.
 6. Використовуйте тільки спеціальні прогумовані термошайби для кріплення, діаметром не менше 2 см.
 7. Перед укручуванням саморізів, зробіть отвір у шифері діаметром на 3-4 мм більше ніж діаметр шурупа. Це потрібно, щоб уникнути неприємних звуків під час перепадів температур (тому що пластик має свій коефіцієнт розширення).
 8. Залишайте зазор від 3 мм, коли прозорий шифер примикає до стіни. Ще краще використовувати спеціальні планки примикання.

Ці прості правила для монтажу допоможуть вам успішно встановити прозорий шифер. Та найкраще звернутися за допомогою до фахівців «Сотекс Трейд», які і проконсультують із вибором, і допоможуть із монтажем.